З 3 січня нам випаде перевірити, чи є Емілі Блант досконалістю в образі Мері Поппінс, чи такий вже пронизливий Віллем Дефо в ролі Вінсента Ван Гога, як здалося з трейлеру, але найцікавіше для українців – чи зміг Аркадій Непиталюк після успішного режисерського старту з провінційним драмеді пройти хрещення зірковою пригодницькою комедією?
«11 дітей із Моршина»
У ролях: Ада Роговцева, Володимир Горянський, Гарік Корогодський, Олександр Скічко, Сергій Бабкін
Авантюрна комедія 6+ – незвично не тільки за мірками українського, а й зарубіжного кіно. На жаль, новинка дала не один привід для звинувачень у вторинності: крім закладеного в самій назві натяку на «Оушена» для юних, картину переслідує флер копірайт-скандалу: сценарист і продюсер Володимир Нагорний стверджує, що його ідею запозичив продюсер Сергій Лавренюк («DZIDZIO Контрабас»). Сценаристом і режисером фільму, що посіяв розбрат в українському кінопромі, в результаті став Аркадій Непиталюк («Припутні»). Незважаючи на те, що один варіант новорічного українського фільму, зробленого за лекалами комедії «Один вдома», ми бачили зовсім недавно («Пригоди S Миколая»), «11 дітей з Моршина» з більш зірковим складом – зокрема й з камео Ольги Фреймут – і більш уїдливим гумором обіцяють значно краще проведення часу.
«Ван Гог. На порозі вічності» (At Eternity’s Gate)
У ролях: Віллем Дефо, Руперт Френд, Оскар Айзек, Мадс Міккельсен, Матьє Амальрік, Емманюель Сеньє
Якщо розбудити завсідника українських кінотеатрів через сто років і запитати, що роблять прокатники, він відповість: «Знову локалізують назви, випинаючи гучні імена». Як ви вже зрозуміли, в оригіналі фільм називається просто «На порозі вічності» (а нижчезгаданий «Сільвіо та інші» – взагалі «Лоро»), однак раптом хтось прийме найдостовірнішого Вінсента на постері за якогось безвухого каторжника? Жартуємо-жартуємо: не впізнати в майстра надприродних перевтілень Віллемі Дефо ван Гога неможливо. Драма Джуліана Шнабеля розповість про останні роки життя художника, а компанію Дефо складе, можливо, найпотужніша акторська братія з тих, що ми бачили в останні роки в байопіках: Оскар Айзек («Анігіляція»), Мадс Міккельсен («Ганнібал») , Руперт Френд («Смерть Сталіна») – і голос Луї Гарреля акомпанементом.
«Сільвіо та інші» (Loro)
У ролях: Тоні Сервілло, Єлена Софія Річчі, Ріккардо Скамарчіо, Касія Смутняк, Еврідіче Аксен, Фабріціо Бентівольо
Чому американським режисерам варто було б повчитися у Паоло Соррентіно – так це знімати байопіки так, щоб передати нам не букву, а дух подій. Особливу увагу на «Сільвіо та інші» варто звернути творцям «Богемської рапсодії»: біографія Сільвіо Берлусконі вдалася на порядок рок-н-рольнішою за музичну драму – втім, воно й не дивно, адже йдеться про рок-зірку від політики. Супроводжуваний численними групіз, сибарит Берлусконі пливе життям, ні в чому собі не відмовляючи. (Але тих, хто пам’ятає реальну біографію політика і темний бік «берлусконізму», не здивує наявність приставки «трагі-» у цій комедії.) Тож, на відміну від самого Берлусконі, який залишається персоною нон грата в Україні (і по заслузі), відвертий фільм про нього нас має зацікавити.
«Мері Поппінс повертається» (Mary Poppins Returns)
У ролях: Емілі Блант, Меріл Стріп, Лін-Мануель Міранда, Колін Ферт, Анджела Ленсбері, Бен Вішоу
Нова інтерпретація казки про няню-чарівницю заздалегідь спровокувала скепсис: навмисною карамельністю постановки, банальністю переосмислення оригінальної книжки (спроба знову повірити в казку на тлі дорослих проблем із реального світу – усе це ми вже бачили в нещодавньому «Крістофері Робіні»), і навіть сумнівними вусами Бена Вішоу. Та найголовніше – і в англомовному світі, і в колишньому СНД є свої ідеали Мері Поппінс – Джулі Ендрюс і Наталія Андрейченко відповідно, – тож перед драматичною зіркою останніх років Емілі Блант було завдання не тільки змінити амплуа у фільмі Роба Маршалла, а й достукатися до вже зайнятих сердець. Втім, усім, хто не вірить в цю можливість, ми адресуємо слова її героїні з трейлера: «Ви забули, як це – вірити в диво».
«Догмен» (Dogman)
У ролях: Марчелло Фонте, Едоардо Пеше, Нунціа Ск’яно, Адамо Діонізі, Франческо Акваролі, Джанлука Гоббі
Ще один італійський майстер своєї справи, фільм якого нарешті дістався з фестивалів українського прокату – Маттео Гарроне («Гоморра»), менш іменитий, ніж Соррентіно, але давно заслужив собі репутацію літописця неаполітанських нетрів. Його «Догмен» розповість про токсичну дружбу між доброзичливим грумером Марчелло і хуліганом Сімоне, який залучає його до усе небезпечніших справ. Фільм став проривом для Марчелло Фонте, який зіграв роль свого тезки, і приніс йому нагороду «Найкращий актор» у Каннах. Якщо вам до душі похмурі соціальні драми з кримінальною начинкою – проте світлим посилом, – то обов’язково дайте шанс «Догмену», і все ж тримайте вкупі з нами пальці за те, щоб Гарроне іноді повертався до фентезі-експериментів у дусі його «Казки казок» іх Сальмою Гаєк.
Для колажу використані кадри: https://www.youtube.com /watch?v=V2k_t8hFjRE https://marypoppins.disney.ru/#more © Disney 2018.