Телеканал «Україна» готує до показу російську чотирисерійну драму «Жінки у коханні» (друга назва − «Три щасливих жінки»), випущену у 2015 році. Серіал повинен вийти в ефірі 23 лютого о 13:25. Телеканал на своєму сайті називає фільм українським, виробником фільму вказана українська продакшен-компанія «Фільм Стрім». За фактом фільм російський − він повинен підпадати під заборону українського законодавства про кінематографію, яка, зокрема, забороняє телепоказ усіх російських фільмів і серіалів, вироблених після 2014 року.
Прем’єра мелодрами відбулася у Росії 12 квітня 2015-го на місцевому телеканалі ТВЦ, серіал вийшов під назвою «Три щасливих жінки». 20 і 21 травня 2016 телеканал «Україна» показав мелодраму у своєму ефірі під назвою «Жінки у коханні». Також мовник повторював фільм 22 січня 2017-го.
У відкритих джерелах виробником «Три щасливих жінки» вказані російські компанії «Пріор продакшен» і «Студія Грін Фільм». У фільму повністю російський каст акторів, члени знімальної команди − росіяни. У зазначеному копірайті фільму на YouTube прописана російська компанія «Студия ТелеМастер», але у титрах також згадуються компанії «Пріор продакшен» і «Студія Грін Фільм». Усі три зазначені компанії входять до російської групи компаній “Пріор”.
У копірайті фільму, показаному в ефірі телеканалу «Україна» у 2016-2017-му, було вказано продакшен «Фільм Стрім». На сайті телеканалу країною-виробником фільму зазначено Україну.
Телеканал «Україна» у 2015-2018 не раз опинявся у центрі уваги через показ спірних російських фільмів, представлених або як українські, або вироблених у копродукції України і Росії. Дуже часто виробником таких фільмів згадувалася компанія «Фільм Стрім» − вона виробляла ці фільми або самостійно, або у копродукції з російською компанією «Русское» і нібито польською компанією ABC Film. Частину прокатних посвідчень на такі фільми у ці роки анулювало Держкіно з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, після чого канал не раз вигравав суди і відновлював прокатки на спірні фільми. Кіновідомство у ці роки звинувачували у вибірковому підході до цього питання.
«Телекритика» надіслала запит до прес-служби телеканалу «Україна» та Держкіно з питань розповсюдження і демонстрування фільмів з проханням прокоментувати відповідність цього фільму законодавству про кінематографію, а також інформації про наявність у нього прокатного посвідчення для телепоказу. Наше видання сподівається також отримати від Держкіно детальне роз’яснення умов отримання прокатного посвідчення на цей фільм.
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!