Мігранти, які прибули до Іспанії на судні Aquarius, стали основою рекламної кампанії італійської фірми Benetton, яка вчергове стала приводом для суперечок і дискусій.
На рекламному плакаті Benetton зображені врятовані біженці італійського судна Aquarius у помаранчевих жилетах, а також рятувальники німецької благодійної організації SOS Mеditerranеe. Остання, втім, поспішила відхреститися від будь-яких зв’язків з італійським брендом одягу і навіть засудити Benetton за «використання зображень людей, які перебувають у важкій ситуації».
«SOS Méditerranée повністю відмежовує себе від цієї кампанії, яка зображує картину, під час якої наші команди рятують людей, що зазнають лиха в морі», – йдеться в заяві благодійної організації, опублікованій у Twitter у вівторок.
Benetton поки що ніяк не відповіла на коментарі SOS Méditerranée.
Незадоволена рекламною кампанією і влада Італії. Так, глава італійського МВС Маттео Сальвіні, критикуючи Benetton у своєму мікроблозі, написав: «Невже я один вважаю таку поведінку не гідною?»
Фотограф Олівейра Тоскані, який зробив скандальні знімки, зазначив, що обурення Сальвіні лише підтверджує необхідність проведення таких рекламних кампаній.
Думки критиків також розділилися: одні вважають, що Benetton таким чином привертає увагу до гострих соціальних проблем, інші важають такі комерційні матеріали «неетичними».
Нагадаємо, після восьми днів очікування, 19 червня мігранти, яких врятували біля берегів Лівії на кораблі Aquarius, що належить гуманітарній асоціації SOS Méditerranеe і «Лікарям без кордонів», нарешті змогли вибратися на сушу. У порту іспанської Валенсії висадилися 630 біженців, серед яких були представники 27 національностей. Відзначимо, що не всім так щастить, як цій групі біженців. За даними SOS Mеditerranеe, за останні три роки в Середземному морі на шляху до Європи загинуло 15 тисяч людей.
Висадці мігрантів з корабля Aquarius передували запеклі суперечки між європейськими державами, зокрема між Францією і Італією. Так, глава МВС Італії Маттео Сальвіні спробував звалити тягар відповідальності за мігрантів на мальтійську владу. Однак на Мальті корабель також відмовилися прийняти. Таким чином обидві держави порушили Міжнародну конвенцію з пошуку і порятунку на морі від 1979 року.
У результаті судно з біженцями прийняв новий іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес, після чого Емманюель Макрон звинуватив італійську владу в «цинізмі і безвідповідальності», подякувавши іспанцям за порятунок мігрантів. Рим відразу зажадав від президента Франції «офіційних вибачень», а критики звинуватили самого Макрона в небажанні брати відповідальність на себе, адже на шляху від італійських берегів до іспанських розташована Франція.