18 грудня Держкіно уклало угоду на 7 кінопроєктів, 19 грудня ─ на 5 фільмів, 20 грудня ─ на 6 фільмів, 21 грудня ─ ще на 6, 23 грудня ─ 11 фільмів, 24 грудня ─ на 3 фільми, 26 грудня ─ ще на 3 фільми, передає прес-служба Держкіно. «Телекритика» пропонує ознайомиться з деякими кінопроєктами.
Держава надасть «Творчому об’єднанню «Вавилон 13» 2 млн 305 тис. 846,96 грн ($99 тис.) на виробництво фільму про катастрофу малайзійського боїнга МН17 «Залізні метелики». Це 54% загальної вартості стрічки. Режисером і автором сценарію фільму є Роман Любий, а продюсерами ─ Володимир Тихий та Андрій Котляр. Реліз стрічки в Україні планується у 2020 році.
Держкіно уклало з ТОВ «Т.Т.М.» договір про надання державної підтримки на виробництво (створення) фільму «Свіжина» розміром 1 млн 982 тис. 400 грн. (80% загальної вартості виробництва фільму). Кінопроєкт анімаційної містичної комедії «Свіжина» став одним з переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисером і автором сценарію фільму є Микита Лиськов, продюсер ─ Андрій Кордон. Реліз планується у 2021 році. «Комедія про українську сім’ю. Батько і мати у розлученні, у батька немає часу бути з дитиною, хлопчик залишається вдома один. Він починає шукати пригод на кухні і зустрічає там незвичайного таргана», ─ йдеться у повідомленні відомства.
Також «Т.Т.М.» отримає на створення фільму «Моргенштерн Діви Марії» 1 млн 975 тис. 200 грн. (80% загальної вартості виробництва фільму). Кінопроєкт анімаційної лялькової драми «Моргенштерн Діви Марії» став одним з переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисером і автором сценарію фільму є Дар’я Кавеліна, Продюсер ─ Андрій Кордон. Реліз фільму в Україні планується у 2021 році.
«Анімаційний фільм вибудовується на монолозі жінки, яка розповідає ненародженому синові про чотири життя, прожиті у різний історичний час. Мета фільму: осмислити становище жінки у точці військового конфлікту, а також поглянути на військовий конфлікт в Україні з широкої історичної перспективи, провести зв’язок з іншими конфліктами, які відбувалися у ХХ столітті на радянському і пострадянському просторі, показати абсурд і жах насильства», ─ повідомляє Держкіно.
Компанія «РРП Груп» отримає на фільм «1937. Червоний терор»2 млн 293 тис. 728 грн. (100% загальної вартості виробництва фільму). Режисером фільму є Володимир Рибась, автором сценарію ─ Іларіон Павлюк, продюсер ─ Олег Рогожа. Реліз планується у 2020-му. «У цьому фільмі мова йде про жахливий період в історії України під владою Росії ─ час червоного терору. З 1937-го року, який вважається піком репресій, проходить 82 роки», ─ зазначає відомство.
«Сучасне українське кіно» на виробництво короткометражки «Паперушка» отримає 1 млн 208 тис. 604,9 грн. (100% загальної вартості виробництва фільму). Режисером і автором сценарію картини є Лілія Остапович, фільм є її дебютною стрічкою. Продюсер фільму ─ Валерія Сочівець. Реліз планується у 2020 році. «Іва приїжджає до батьків у гірську провінцію, де все їй нагадує про Бориса, який уже має сім’ю. Переступивши через моральні підвалини, дівчина вирішується запросити свою першу любов на таємне побачення, яке невідомо чим закінчиться», ─ повідомляється в анонсі картини.
ТОВ «Біг-хенд філмс» отримає на фільм «Українське кіно. Становлення» 1 млн 622 тис. 778 грн. (90% загальної вартості виробництва фільму). Режисером документального фільму-дослідження став Олександр Тименко, автор сценарію ─ Антон Базелінській, продюсер ─ Марія Каєл. Реліз планується у 2020 році. «Українське кіно переживає зліт. Які причини цього? Які перспективи розвитку? Чи зможе наше кіно створити гідну конкуренцію закордонному принаймні на внутрішньому ринку? Що для цього потрібно?» ─ описує документалку Держкіно.
«Кінохіт Ю ЕЙ» отримає на фільм «Бурштинові копи» 11 млн 625 тис. грн. (75% загальної вартості виробництва фільму). Режисер комедії ─ Аліна Бухтіярова, автор сценарію картини ─ Іван Мелашенко. Продюсери ─ Іван Букрєєв і нардеп «Слуги народу» Роман Грищук. Реліз планується у 2021 році. «Столичного копа-одинака Макса переводять у глухе місто у Волинській області, де він разом з горе-командою місцевих поліцейських кидає виклик могутній бурштинової мафії», ─ повідомляється в анотації.
ТОВ «Яніна Соколова Продакшен» на створення фільму «Я, Ніна» отримає 11 млн 787 тис. 299,24 грн. (70,06% загальної вартості виробництва фільму). Режисером фільму є Володимир Харченко-Куликовський, автором сценарію ─ Ольга Куровець, продюсер ─ Олеся Корженевська. Реліз планується у 2021 році.
ТОВ «Бозонфілм» отримає на фільм «Памфір» 21 млн 434 тис. 765,23 грн. (76,32% загальної вартості виробництва фільму). Режисером і автором сценарію стрічки є Дмитро Сухолиткий-Собчук, стрічка є його ігровим повнометражним дебютом. Продюсер картини ─ Олександра Костіна. Реліз планується у 2022 році. «Памфір хоче бути хорошим сім’янином, але доля дає йому випробування і він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Біблійний сюжет про Авраама поставлений за канонами грецької трагедії на тлі українського національного карнавалу Маланки», ─ описується в анотації.
«Кедр Фільм» отримає на фільм «Клондайк» 20 млн 768 тис. грн. (80% загальної вартості виробництва фільму). Режисером, автором сценарію і продюсером фільму є Марина Ер Горбач. Реліз планується у 2021 році. Картина розповідає історію про народження дитини під час війни.
ТОВ «Чарівнолісся» отримає на дитячий фільм «Легенди Чарівнолісся» 29 млн 870 тис. грн. (46% загальної вартості виробництва фільму). Режисером фільму є Віктор Андрієнко, автори сценарію картини ─ Віктор Андрієнко та Олена Шульга, продюсер ─ Андрій Корнієнко. Реліз планується у 2021 році. «Суворий Воїн і веселий Мольфар Базіка за примхою долі стають охоронцями чванькуватого хлопчака Марека, навіть не підозрюючи, що від цієї дитини залежить порятунок усього світу. Тепер ця трійця буде протистояти потужним силам зла», ─ повідомляє Держкіно.
ТОВ «Дизель Продакшн» на фільм «Мій тато ─ вчителька» отримало 7 млн грн. (50% загальної вартості виробництва фільму). Режисером фільму є Микола Кафтан, автор сценарію картини ─ Михайло Шинкаренко, продюсери ─ Олексій Бланар, Михайло Шинкаренко, Єгор Крутоголов, Єгор Олесов, Ірина Костюк, Анна Єлісєєва. Реліз планується у 2021 році. «Герой через підставу потрапляє на 5 років до в’язниці, а після повернення змушений боротися за повернення свого сина. Заради цього він готовий на все ─ навіть переодягнутися у жінку ─ вчительку і в цьому образі проникнути у школу. Долаючи обставини і перешкоди, головний герой зближується з сином, рятує його з рук викрадачів і повертає свою сім’ю », ─ описує фільм Держкіно.
Компанія «Загальна Перемога Продакшн» отримає на фільм «Межа забуття» 11 млн 952 тис. 500 грн. (100% загальної вартості виробництва фільму). Режисером психологічної драми є Денис Тарасов, стрічка є його дебютним ігровим повнометражним фільмом. Автор сценарію ─ Оксана Присяжнюк (псевдонім Ксенія Заставська), продюсер ─ Валерія Іваненко. Реліз заплановано на 2021-й.
«Картина представить глядачеві два «світи»: спокійне невелике радянське місто, де люди живуть своїм життям, не підозрюють і не замислюються над тим, що може статися, якщо почнеш думати інакше, ніж від тебе вимагає «система», і психіатричну лікарню, яка ховає за своїми стінами таємниці так званої «каральної медицини», яка змушує абсолютно здорових людей страждати через свої вільні погляди. Стрічка покаже відносини двох літніх людей на тлі страшних подій радянських часів з перетворення людей на позбавлених свідомості істот за допомогою «каральної психіатрії»», ─ йдеться в анотації до фільму.
«Пронто Фільм» дістанеться на фільм «Батькова кросівка» 1 млн 407 тис. 307,82 грн. (100% загальної вартості виробництва фільму). Режисером і автором короткометражної драми є Ольга Журба, фільм є її дебютною стрічкою. Продюсер картини ─ Максим Асадчий. Реліз заплановано на 2020 рік. Короткометражний ігровий фільм про тринадцятирічного Сашка, якого усиновляє американська сім’я. Фільм-спостереження за останні години перебування дитини в інтернаті перед від’їздом у далеку країну, у маловідому сім’ю.
Компанія «Солар Медіа Интертейнмент» отримає 49,3 млн грн державної підтримки на виробництво фільму «Бабин Яр». Про це свідчить договір. Державна підтримка становить 32% від загальної вартості виробництва фільму. Стрічка «Бабин Яр» буде копродукцією України та Німеччини. Прем’єра фільму в Україні планується у 2021 році. Кінопроєкт історичної драми «Бабин Яр» став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно у жовтні 2019 року. Режисером і автором сценарію фільму є Сергій Лозниця, продюсером ─ Сергій Лавренюк.
«Бабин Яр сценариста і режисера Сергія Лозниці ─ це радикальний акт трансформації мови кіно. Для того, щоб відтворити на екрані гуманітарну трагедію, яка стала одним із символів ХХ століття, режисер Сергій Лозниця пориває з традиційним наративом і відмовляється від концепції «головного героя», ─ відзначили у Держкіно.
Нагадаємо, проєкт фільму «Бабин Яр» був одним із переможців Сьомого пітчингу Держкіно у січні 2015 року. Тоді було заявлено, що бюджет стрічки становить 5 млн євро, у держави просили 10 млн грн ($430,7 тис.). Стрічка мала стати копродукцією України, Франції, Німеччини та Росії. У жовтні 2015 року Сергій Лозниця говорив, що планує завершити виробництво фільму у 2017 році. Однак у 2018 році трирічний термін перебування фільму «Бабин Яр» у програмі виробництва закінчився.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!