Генеральний продюсер одного з головних інформаційних каналів країни розповів, що сьогодні середній вік українського телеглядача – приблизно 50 років. В основному, це люди з радянською освітою і з радянським минулим. І цей факт не здається дивним, враховуючи, що молодь віддає перевагу інтернету як головному джерелу інформації.
На думку Василя Голованова, є важливі теми, які аудиторія українських каналів (орієнтованих на висвітлення соціальних і політичних питань) просто не сприймає. Наприклад, сюжети про держбюджет. Тобто економіка глядачеві цікава в тому разі, коли вона «близька» до нього, припустимо, інформація про курс гривні або про тарифи. А ось розбір бюджету в ефірі – нудна та складна тема.
На запитання інтерв’юера, що ж цікаво українському глядачеві, Голованов відповів цілком передбачувано: бійки, скандали, кров, а також кадрові перестановки.
«Це як у футболі – кого тренер випустить на поле. Або як у кіно – хто зіграє головну роль», – зазначив продюсер.
«В цілому, безпрограшні теми – це теми, які потім люди підуть обговорювати на кухню або на лавочку під під’їзд», – відповів Голованов. Однак тут же уточнив, що NewsOne намагається не йти «на поводу у глядача» і не бере в ефір тільки теми «з кухні».
«Ми намагаємося запропонувати більш широке меню, де серед гострого перцю попадеться і картопля пюре, і маринований патисон, – пояснив Голованов. – Щоб було збалансовано. Ми обговоримо бюджет – але в тих моментах і нюансах, які будуть глядачеві цікаві».
Сколько зарабатывают журналисты в Украине
За визнанням Василя Голованова, сам він украй рідко дивиться телевізор і сприймає його як «свій робочий інструмент».
«Я не скажу, що кайфую від цього (від телебачення. – Ред.). Але я і не ставлюся до телебачення як до абсолютного зла, там є і позитивні й негативні речі», – прокоментував Голованов. На його думку у ТБ є і позитивні сторони.
«Наприклад, якась жінка, яка в своєму побутовому житті глибоко нещасна і не задоволена, вмикає серіал, плаче з головною героїнею, потім вмикає якесь талант-шоу, де домогосподарка виграє 1 млн доларів, і думає – не все у мене втрачено. І вона засне задоволена», – сказав продюсер.
Журналіст «Страни» поцікавився у Голованова, чи означає його відповідь, що телебачення – це такий собі «колективний психотерапевт» і тележурналісти є «рятувальниками».
«Не ми – телевізор, – уточнив Голованов. – Це заміна того, чого у вас немає. А з іншого боку, ось, у скількох країнах світу ви були? А у нас же багато людей за межі своєї області не виїжджали. Я вже не кажу про країну. І вони вмикають якесь тревел-шоу, і ось вони побачили Париж, Рим, Токіо. Чудово ж. Хіба погано? Вони бачать у телевізорі то, що ніколи не побачать у реальності. Але це я кажу не про інформаційні канали».
Журналіст зазначив, що ТБ створює «ікони» людей, яких показують по телевізору. «Для якоїсь умовної Марії Іванівни ви – чоловік мрії», – заявив інтерв’юер. Голованов віджартувався, що він Олег Винник від інформаційного телебачення і додав, що «ікона» – це опція телебачення.
«Будь-хто, хто потрапляє у телевізор, стає пізнаваний, цікавий і якоюсь мірою обожнюваний. Тому що він недоступний і здається якоюсь неземною істотою звичайним людям, які з ним у житті не перетинаються», – підсумував продюсер.
Нагадаємо, до отримання нової посади на каналі NewsOne, Василь Голованов обіймав позицію виконавчого продюсера, яку зараз посів його колега Тигран Мартиросян. Останній приєднався до команди каналу наприкінці 2017 року.