Our latest @NatGeo cover is one for the ages#PlanetorPlastic pic.twitter.com/NssiHOtaYc
— Vaughn Wallace (@vaughnwallace) May 16, 2018
Зображення вже зібрало понад 13 тисяч ретвітів і близько 26 тисяч лайків.
«Блискуча обкладинка. Вона стане іконою», – похвалили зображення користувачі соціальних мереж, які переживають за одну з найбільших екологічних проблем нашого часу.
Картинка була створена мексиканським художником Хорхе Гамбоа, на фотоілюстрації зображений пластиковий пакет, частково занурений в океан, що говорить про те, що проблема забруднення пластмаси в світі – «просто верхівка айсберга».
Гамбоа представив свій твір під назвою Iceberg Plástico на болівійському Бієнале постерів в 2017 році, де посів перше місце в категорії політичних і соціальних плакатів.
Щодо майбутнього номеру Nat Geo, то видання зобов’язалося доставляти новий випуск журналу в паперових обгортках, а не в пластиковій упаковці як раніше, роблячи таким чином свій вклад у піклування про довкілля.
Мільйон пластикових пляшок купується кожну хвилину по всій земній кулі, і більшість із них потрапляють на звалище, де тривалий час очікують переробки, або в океан, вбиваючи морське життя.
«Очікується, що в океані буде одна тонна пластика на кожні три тонни риби до 2025 року, а до 2050 року більше пластмаси, ніж риби (за вагою)», – йдеться в доповіді Фонду Еллен Макартур, опублікованому минулого року на Всесвітньому економічному форумі.
Близько 150 мільйонів тонн пластику вже плавають у наших океанах, а ще вісім мільйонів потрапляють у воду щороку.
Навіть більше, нещодавно дослідники заявили, що величезне звалище пластмасових відходів, що циркулюють в Тихому океані, більше, ніж вважалося раніше, і тепер за площею воно перевищує території Франції, Німеччини та Іспанії разом узяті.
Не переконливо? Зрозуміти, наскільки нагальною є пластмасовп проблема Землі можна вже по тому, що в найглибшій точці океану – Маріанській западині, яка тягнеться вниз на 11 кілометрів, вчені нещодавно знайшли поліетиленовий пакет.
«Наявність пластика в океанах є однією з найбільших загроз для збереження дикої природи в усьому світі, оскільки багато тварин потрапляють у сміття або пластикові відходи, які зрештою викликають їх смерть», – заявив іспанський чиновник, який займається охороною природи, коли юний кашалот викинувся на берег з майже 30 кг пластику в шлунку.