Таке рішення компанія ухвалила самостійно. Про це повідмила прес-служба НСТУ.
Мовник стверджує, що після відмови переможниці нацвідбору MARUV підписати договір з НСТУ мовник, за правилами, міг вибрати будь-якого виконавця не з числа учасників національного відбору, але відмовився від такої альтернативи з «поваги до глядачів, які голосували за артистів». Чому повага до глядачеві не стала перепоною для повної відмови від участі в конкурсі, не повідомляється.
На «Суспільному» стверджують, що переможець відбору на конкурс має стати «послом своєї країни». «Конкурс це можливість для кожної країни заявити про себе на міжнародній арені, а для кожного виконавця – виступити послом своєї країни і отримати шанувальників у всьому світі. Але Національний відбір – 2019 виявив і привернув увагу суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, у решти викликає обурення і неприйняття», – йдеться в повідомленні.
«У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019. Громадський мовник вважає за потрібне розпочати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів і обговорень за участю провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також вироблення пропозицій до проекту закону України, який міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів з державою-агрессором в майбутньому», – резюмує НСТУ.
Зазначену інформацію повідомила в ефірі програми «Тема дня» на «Першому» член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Олександра Кольцова. Протягом усього дня вона ігнорувала дзвінки «Телекритики». Учора ввечері вона повідомила «Громадському», що Україна може нікого не відправити на конкурс.
За кілька годин до цього в коментарі «Радіо Свобода» голова відділу з комунікацій Вікторія Сидоренко зазначила, що НСТУ не веде переговорів з артистами, які брали участь у конкурсі. Freedom Jazz і Kazka отримали пропозицію телефоном і відмовилися від участі в конкурсі, докладно не знайомлячись з договором. Вона також зазначила, що інші музиканти також би відмовилися, «оскільки мають гастролі в РФ».
Як писала «Телекритика», група Brunettes shoot Blondes, яка посіла 4 місце у фіналі нацвідбору на Євробачення, вирішила заздалегідь відмовитися від участі в конкурсі, хоча НСТУ їм ще не пропонувала.
У НСТУ не взяли відповідальність за скандал навколо конкурсу, як це пропонував суспільному мовникові зробити телеканал СТБ.
Фото: Анна Федорук