Про це йдеться в листі, який отримала редакція «Радіо Свобода» від Європейського суду з прав людини 17 жовтня.
Суд зобов’язав уряд України «забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018» на необмежений термін, тобто – до окремого розпорядження ЄСПЛ.
На своїй сторінці у Facebook Седлецька уточнила, що це обмеження на доступ до її особистої інформації «може діяти до рішення всієї справи по суті». Також журналістка зазначила, що її скаргу розглянуть у пріоритетному порядку, і це – перемога.
Вперше тимчасові обмежувальні заходи на доступ до телефону Седлецької Європейський суд виніс 18 вересня. Тоді рішення було чинним місяць. Тепер же ЄСПЛ не встановив тимчасового обмеження взагалі.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва видав владі України дозвіл на збір інформації з особистого телефону журналістки 18 вересня 2018 року. Уже 25 вересня в Генпрокуратурі повідомили, що на вимогу ЄСПЛ процедуру отримання інформації з мобільного Седлецької припинили.
Наталя Седлецька проходить одним зі свідків у справі про можливе розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником. У травні 2017-го Ситник нібито дав неофіційне інтерв’ю ряду українських журналістів, розкривши обставини та подробиці досудового розслідування кількох резонансних кримінальних проваджень.
У зв’язку з цим Генпрокуратурі в судовому порядку надали право доступу до інформації з телефону головного редактора «Схем», зокрема до інформації про місце перебування пристрою, СМС-повідомлень, даних про дзвінки тощо, що викликало обурення у колег Седлецької і низки правозахисних організацій.