Як пише видання The Hollywood Reporter, касові збори США показали найбільший дохід за другий квартал року – близько $3,33 млрд. Причому червневий бум, за час якого в кінотеатрах США вдалося зібрати $1,268 млрд, майже на 19% перевищує дохід того ж місяця в 2017 році та на 2,5% перевищує рекорд червня 2013 року року, який становив $1,236 млрд.
«Цей бум ще раз доводить, що бокс-офіс є циклічним і непередбачуваним звіром. Чутки про смерть кінотеатральної індустрії значно перебільшені», – заявив виданню The Hollywood Reporter Пол Дергарабедян, старший медіа-аналітик comScore.
«Звичайно, є очевидні проблеми і більша, ніж будь-коли в історії, конкуренція за гроші в індустрії розваг, але актуальність великого екрану залишається незаперечною», – підсумував Дергарабедян.
Досягти високої позначки другого кварталу року вдалося і завдяки врожайному квітню, дохід за який становив $1 млрд.
Багато в чому зростанню доходів кіноіндустрії сприяв вихід на широкі екрани квітневих і травневих хітів – діснеївського і марвелівського фільму про месників, що заробив $672,5 млн у прокаті США, і «Тихого місця» з доходом в 187,2 млн у домашньому прокаті. Однак цікаво, що, хоча старт «Месників» припав на 27 квітня, значна частина доходів від стрічки була отримана в травні і навіть у червні.
«8 подруг Оушена» и 6 других фильмов, сменивших пол
«Тепер немає жодних сумнівів у тому, що, коли Голлівуд робить привабливі фільми, американці в величезних кількостях стікаються в кінотеатри. Останній квартал був найбільшим у історії кіно», – сказав президент і виконавчий директор AMC Theatre Адам Арон.
Іншими доходними стрічками стали прем’єри початку літа – «Суперсімейка-2» (виробництво Disney і Pixar) і «Світ Юрського періоду» (студія Universal), які зібрали $439,7 млн і $264,8 млн відповідно. Перша стрічка перебуває в прокаті лише 3 тижні, а друга – 2 тижні, тож у них ще є час назбирати аудиторію і гроші.
Нагадаємо, попереднім рекордним кварталом був період з квітня по червень 2015 року, коли виручка сягнула $3 млрд завдяки хітам «Форсаж-7», «Месники: Ера Альтрон», «Світ Юрського періоду» та «Головоломка».
Примітно, що фільми Disney, компанії, яка перебуає у процесі придбання 21th Century Fox, заробили за квітень-червень 2018 року понад 1,2 млрд, що становить цілих 60% доходу кіноринку США.
Однак аналітикам така ситуація не здається райдужною. Домінування Disney, як вважають експерти, базується на «тривожній тенденції» – випуск гучних блокбастерів, які, з одного боку, тримають бокс-офіси на плаву, з іншого ж – забирають аудиторію у середньобюджетних фільмів і комедій.