Як повідомляє «BBC Россия», наступного року «Роскомнадзор» спробує знову заблокувати Telegram, запровадивши нову технологію боротьби із забороненими сайтами і сервісами – технологію DPI (від англ. deep packet inspection – глибокий аналіз пакетів).
У провайдера інтернету встановлюється програмно-апаратний комплекс, який аналізує весь трафік і виділяє специфічні пакети, властиві конкретним сайтам або застосункам. Цей же комплекс відсікає і небажаний трафік. З новою технологією ризик заблокувати нейтральні ресурси мінімальний. У 2018 році «Роскомнадзор» так намагався змести з лиця землі Telegram, що заблокував близько 11 млн IP-адрес, серед яких були інтернет-магазини, логістичні компанії та ЗМІ.
За попередньою оцінкою, закупівля і встановлення устаткування може обійтися до 20 млрд рублів із держбюджету.
Фото: Telegram-канал @aboutSMM
Зі слів Михайла Клімарьова, директора некомерційної організації «Товариство захисту інтернету», з яким спілкувалося видання «BBC Россия», маскування – не єдиний спосіб обійти заслін у вигляді DPI. «В інтернеті нічого заблокувати не можна. Тільки відключити», – коментує експерт. І це оптимістичні слова для українців, які користуються месенджером. В Україні Telegram активно користуються жителі великих міст – Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Львова.
Фото: Getty