Однак назвати «Дау» традиційним фільмом не повернеться язик. Нагадаємо, що робота над мегаломанським проектом тривала понад десять років, для нього було побудоване містечко радянського зразка, а ряд учасників повідомляли про насильство (фізичне і психологічне), що панувало в гіперреалістіческіх декораціях. Звісно, багатьох цікавило питання, на які кошти режисерові Іллі Хржановському вдалося влаштувати такий масштабний синефільський банкет.
Як повідомляє BBC з посиланням на свої джерела, загальні витрати на виробництво «Дау» становили близько $70 млн. У британській компанії Phenomen, яка здійснювала постпродакшен «Дау», бюджет журналістам назвати відмовилися. При цьому співрозмовник, наближений до знімальної групи, повідомив BBC, що спочатку кошторис мав обмежитися сумою $5 млн.
Оренда особняка на вулиці Пікаділлі в центрі Лондона, де й монтувався «Дау», обходилася в середньому в 400 тисяч фунтів на рік
Фінансову допомогу проекту надало Міністерство культури Росії і Держкіно України, виділивши в сумі близько $1,6 млн, а також два німецькі регіональні фонди та європейський фонд Eurimages (1,3 млн євро). Згодом спонсори, втомивщись чекати закінчення проекту, в такому ж порядку стали скасовувати транші та вимагати повернення коштів. Основним же інвестором «Дау» виявився бізнесмен Сергій Адоньєв – імовірно, колись засуджений в США, позбавлений громадянства Болгарії і який крім медіабізнесу (він заснував компанію Yota) займається благодійністю.
«Практично всі витрати припали на постпродакшен фільму – так, у 2016 році на ці цілі пішло майже 5 млн фунтів, в 2017-му – 3,2 млн (у цю суму входять витрати на підготовку заходів). Оренда особняка на вулиці Пікаділлі в центрі Лондона, де й монтувався “Дау”, обходилася в середньому в 400 тисяч фунтів на рік. Британське законодавство вимагає від трастів розкривати навіть винагороду своїх топ-менеджерів – так, бонуси режисера фільму Іллі Хржановського і виконавчого продюсера Мартіни д’Анжелан-Шатільон станоили за 2017 рік загалом 547 тисяч фунтів», – пише BBC.
Раніше «Телекритика» писала про реакцію західних оглядачів на показ «Дау» в Парижі. «Що сказати про фільми? Натуралістичні та затягують, вони заманюють глядача до світу етичних дилем своїх персонажів, до наукових дискусій і розіграних у реальному часі статеих актів», – відгукнувся один із критиків.
Фото: https://www.dau.xxx/