У березні 2019 року п’ять українських сайтів, які нелегально розміщували у себе захищений авторським правом контент, готові переглянути цю практику. Це сталося після відмови працювати з ними через піратство рекламного агентства Amplifi Ukraine, що входить до групи Dentsu Aegis Network Ukraine. Про це повідомляє «Чисте небо».
Плануючи рекламні кампанії, Amplifi Ukraine звірило медіаплан зі списком сайтів, розміщених на blacklists.org.ua. Побачивши там майданчики znaj.ua, today.ua, politeka.net, clutch.ua і hyser.com.ua, воно зробило запити їм, а також в «Чисте небо», що складає цей список, і в Getty Images Ukraine, як правовласнику, що висунув претензію.
У Getty Images Ukraine рекламодавцю підтвердили, що це не помилка. «Ці ресурси з середини 2018 року системно нелегально використовують контент, що належить правовласнику Getty Images, – повідомила Оксана Антонова, директор Getty Images Ukraine. – Протягом майже року всі наші спроби вирішити питання контрафактного використання контенту не дали жодних результатів, сайти не реагували на претензії. Їх внесення до blacklists.org.ua і запит виявилися найефективнішим інструментом впливу на порушника».
Через день після запиту агентства на зв’язок із Getty Images Ukraine вийшов комерційний директор, що відповідає за продажі реклами на znaj.ua, politeka.net, clutch.ua і hyser.com.ua. Були проведені переговори, правовласник розраховує на позитивний результат. Сайт today.ua на зв’язок не виходив.
Катерина Федорова, директор Громадської спілки «Ініціатива Чисте небо», зазначає, що саме рекламісти і рекламодавці, які приносять сайтам дохід, мають найбільший вплив на їхню політику після правоохоронних органів. «Ми з жалем спостерігаємо рекламу деяких брендів на нелегальних ресурсах, ставимо їм запитання, чому так, і теж часто не отримуємо відповіді. І коли рекламодавець демонструє свою ідейну позицію такими простими речами, як запит на легальність і відмова працювати, якщо порушується закон, це Re-inventing. І, як бачимо, це працює!» Катерина закликала інших рекламодавців робити такі запити майданчикам.
Getty Images – світовий лідер на ринку візуальних комунікацій. Є найбільшим постачальником преміального і стокового контенту, архівних і редакційних фотографій, відео і музики для креаторів, друкованих та онлайн медіа, корпоративних бізнесів із загальним обсягом контенту, який налічує понад 300 мільйонів, із яких 200 мільйонів – діджіталізовано. Сьогодні, згідно з blacklists.org.ua, у фотосервісу залишилися претензії до ще двох сайтів – menslife.com і lifestyle.com.ua.
Нагадаємо, офіційними членами антипіратської ініціативи «Чисте небо» є: дослідницька компанія Gemius, фотосервіс Getty Images, Smartsolutions Law Group, «1+1 Інтернет», супутникова платформа Viasat і компанія з виробництва ТВ-тюнерів «Инфомир».
Як нещодавно повідомлялося, в 2018 році «Чисте небо» запровадило «партнерський принцип»: якщо у одного з членів ГС є претензії до певного сайту або провайдера платного телебачення, решта учасників ініціативи розривають з ним відносини.
Фото: pixabay