Британські ЗМІ мають намір застосовувати щонайменше три інструменти для перевірки заяв прем’єр-міністра Бориса Джонсона. Вони звернулися за підтримки громадян до журналістів у Білому домі, а також опублікували відкриті заяви, адресовані політику. Усе для того, щоб припинити поширення дезінформації. Про це пише Poynter.
Channel 4 запропонував громадянам повідомляти про сумнівні заяви, почуті від Бориса Джонсона. «Допоможіть нам перевірити факти нового прем’єр-міністра. Твітніте @FactCheck, якщо ви виявите сумнівні заяви або невиконані обіцянки», – закликає телеканал на своєму веб-сайті та в соціальних мережах.
Як повідомляє Poynter, починаючи з 24 липня, першого дня Джонсона на посаді прем’єр-міністра, журналісти стежили за його виступами та знаходили стільки ж брехливих заяв, як і в період, коли знаменитий лідер Brexit був мером Лондона.
The Independent звернулася за порадою до репортера Білого дому Ендрю Файнберга, який майже три роки висвітлював роботу Дональда Трампа. Він підтримав своїх британських колег, закликавши їх перевіряти кожну заяву і прямо називати брехню брехнею. Адже люди не можуть ухвалювати усвідомлені рішення про свій уряд, якщо їх не інформують належним чином.
У Full Fact, міжнародної мережі з перевірки фактів у Великій Британії, вирішили прямо звернутися до прем’єр-міністра і опублікували відповідну заяву на своєму веб-сайті.
«Ми сподіваємося, що пан Джонсон як прем’єр-міністр дотримуватиметься найвищих стандартів точності та чесності. Ми сподіваємося, що він буде дотримуватися трьох принципів, які, на нашу думку, повинні підтримувати всі громадські діячі: викладати свої факти прямо, підтверджувати те, що кажете, доказами і виправляти свої помилки», – йдеться в повідомленні.
У Full Fact стверджують, що будуть продовжувати уважно вивчати заяви Бориса Джонсона, так само, як і протягом останніх дев’яти років, справедливо і неупереджено.
За повідомленнями журналістів, в липні 2010 року Джонсон гучно заявив про те, що вважав одним зі своїх найбільших досягнень як мера Лондона: «Ми забрали 9500 ножів із вулиць». Але приписування собі цього успіху було безпідставним: боротьба зі злочинами з використанням ножів почалася за попереднього мера Кене Лівінгстона. З тих пір сумніви щодо слів Джонсона з’являлися понад 20 разів. Останній приклад – його промова як прем’єр-міністра Великої Британії (Full Fact проаналізувала її по пунктах).
Фото: theuk.one