Булінг – це явище, яке можна назвати психологічним терором або цькуванням. Основна ознака булінгу – нерівність сил агресора і жертви.
Брукс Гіббс став популярним у інтернеті завдяки відео про булінг із його семінару. Воно стало вірусним у 2014 році і його переглянуло понад 150 мільйонів людей у всьому світі. Користувачі Youtube і Facebook досі продовжують ділитися відео, у якому Брукс провів експеримент зі слухачем семінару.
Під час гри Гіббс просить дівчину назвати його ідіотом. У відповідь на образи агресивно налаштованої співрозмовниці спочатку Гіббс проявляє таку саму агресію. Потім коуч просить учасницю гри зупинитися і почати заново ображати його.
«Ти ідіот!» – з готовністю відповідає вона. «Так, іноді я роблю дурниці», – несподівано відповідає її співрозмовник. «Не іноді, а завжди!». Хлопець замовкає, після чого вимовляє: «Знаю, тобі, на відміну від мене, пощастило – ти розумна і класна». Дівчина розгублено відповідає: «Так, а ось ти… ні». – «Знаєш, моє щастя не залежить від того, вважаєш ти мене класним чи ні. Я буду щасливий, навіть якщо ти будеш мене ненавидіти. І я завжди буду з тобою милим». Дівчина сором’язливо озирається, не розуміючи, що їй сказати у відповідь. «Я виграв», – робить висновок Гіббс.
Брукс Гіббс зізнається, що все дитинство був жертвою агресії.
Коди був підлітком, Брукс змінив три школи. Його цькували однокласники, тому хлопець став калічити себе. Ніхто не міг допомогти Гіббсу – ні мама (батько Гіббса покинув сім’ю), ні психологи, ні пастори, ні ліки, поки він не згадав цитату з біблії «полюби ворога свого».
«У мене не було важчої проблеми в житті, ніж соціальна комунікація, – каже Гіббс. – Я тоді ще не усвідомлював, що потрапив у типову пастку: якщо люди грубили мені, я грубіянив їм у відповідь. І чим агресивнішим я ставав, тим агресивнішими щодо мене були вони».
На думку Гіббса, є три причини жорстокості серед дітей: 1) бажання виглядати краще в очах однолітків завдяки жорстоким жартам і цькуванню інших; 2) бажання бути жертвою, що й привертає агресорів; 3) бажання домінувати за допомогою жестів, ударів і слів. Боротися з жорстокістю потрібно… за допомогою любові.
«Ставитися до інших так само, як хочеш, щоб ставилися до тебе, – хіба це не звучить якось релігійно, банально і нудно? – каже Брукс. – Та є причина, чому мій ролик став “вірусним”. Люди побачили цей закон у дії. Стався до ворогів як до друзів – і це змусить їх замовкнути».