Про позитивну тенденцію свідчить свіжа статистика, яку підготувала дослідницька компанія Gemius для антипіратської ініціативи «Чисте небо». Результати дослідження були представлені 17 вересня під час антипіратської панелі на Kyiv Media Week.
Результати дослідження показали, що українці стали свідомішими в цьому питанні. Кількість тих, хто готовий платити за контент у інтернеті, зросла з 13% до 31% за останні 12 місяців. Також усе більше людей вважають, що боротися з піратством необхідно. Найкращий для цього спосіб, на думку респондентів дослідження, – створення сайтів із легальним контентом. Сьогодні найпопулярніший поміж українців легальний відеоресурс – YouTube, за ним із відривом йдуть Megogo, Google Play і Netflix. Водночас 41% опитуваних не змогли назвати жоден сайт, який надає тільки легальне відео.
«Чекаючи результатів дослідження, ми дуже сподівалися на позитивні зміни, – каже керівник ініціативи «Чисте небо» Катерина Федорова. – Однак навіть не сподівалися, що вони будуть такими значущими – більш як удвічі збільшилася кількість людей, готових платити за легальний контент! Щоденна праця правовласників, які захищають свою інтелектуальну власність, наша віра у досягнення мети, звернення до ринку, до причетних, до користувачів – це все сприяє змінам на краще».
16 вересня 2019 року міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що піратство – це питання, над вирішенням якого має намір працювати влада: «Ми будемо робити так, щоб український ринок зростав. Сьогодні 30% людей готові платити за контент, а ще рік тому цей показник був на рівні 13%. І це я вважаю великою перемогою».
У «Чистому небі» відзначають, що учасники ініціативи – телегрупи StarLightMedia та 1+1 media за рік домоглися припинення крадення контенту 318 сайтами. За їхнім запитом із пошукової видачі Google видалено 20 тисяч посилань на піратський контент, і 292 тисячі нелегальних відео видалені з сайтів, соціальних мереж і місць для розміщення відеофайлів. Інша організація з боротьби з нелегальним розміщенням контенту в мережі – Українська антипіратська асоціація (УАПА) –за цей же період домоглася закриття 173 сайтів.
Фото: pixabay