Також голова правління НСТУ пояснив, у чому була порушена процедура під час голосування наглядової ради за дострокове розірвання контракту з ним. Крім цього, він надав своє бачення конфлікту довкола виходу на «UA:Першому» програм журналістських розслідувань «Схеми» та «Наші гроші», який розгорівся торік наприкінці грудня. Про це Зураб Аласанія заявив 1 лютого в інтерв’ю «Радіо НВ».
Очільник НСТУ мав нещодавно зустріч із Володимиром Бородянським, на якій він попросив поради у нього, хто з медіаменеджерів зміг би піти працювати в НСТУ на посаду генпродюсера «Першого», яка вже два роки є вакантною: «Забудьте про Бородянського. Я говорив із ним буквально два тижні тому – він був у мене. Він дуже сильний менеджер. Ми з ним розмовляли, але він навіть чути про себе не хоче. Я питав поради, хто є вільним на ринку, щоб зайняти посаду генпродюсера «Першого». Про нього навіть не йдеться. Я ніколи не витягну таких грошей (зарплата для генпродюсера. – Ред.). Наглядова рада навіть чути не захоче про гроші, які такі менеджери отримують на ринку (…) Я б хотів бачити (на посаді генпродюсера «Першого». – Ред.) людину, яка може генерувати ідеї і бути трохи ненормальною, але при цьому ринковою, в тому числі, думала б про рейтинги. Де би ми ставили червоні прапорці, щоб він не заходив за них як за Суспільне, але щоб він думав як ринок. Я хочу піти назустріч ринку і, в тому числі, показати рейтинги. В мене є точне завдання до кінця року, але я такої людини не можу поки знайти», – розповів Аласанія.
Очільник НСТУ також пояснив, у чому саме відбулося порушення процедури під час голосування за дострокове розірвання з ним контракту: «Вони вже порушили процедуру. Якщо в них є до мене, як голови правління, претензія, вони мають її пред’явити, після чого я маю 5 днів на відповідь. Вони цього не зробили. Дали три хвилини і вирішили те, що вирішили. Це вже перше порушення. Що буде в самому протоколі та в рішенні, ми ще побачимо. Юристи нам кажуть, що уже щонайменше є три-чотири порушення. Тоді звернемося до суду, який заблокує саме рішення, призупинить його виконання. І тоді, можливо, ми дочекаємося наступного засідання наглядової ради, яка вирішить зібрати всіх, а не тільки 12 членів, щоб відкрито пред’явити причину і так само публічно за це проголосувати. Такі пропозиції уже лунають».
За його даними, наглядова рада має провести засідання 8 лютого. «Якщо вони другим разом підтвердять звільнення відкрито, я судитися не буду», – пообіцяв очільник НСТУ.
На думку Зураба Аласанії, голосуванням за його відставку за два місяці до президентських виборів наглядова рада підставила президента: «Ініціатором був пан Козак. Його в наглядову раду висувала «Радикальна партія», але потім прибрала. Всім цим модерував Олексій Панич, який подав йому заяву, яку я оприлюднив, після чого він казав, що це новина для нього. Була також Тетяна Лебєдєва, яка є головою. Мені здалося, що вони знали, що робиться. Декого використали в темну. Павліченко (Олександр, член наглядової ради. – Ред.) потім заявив, що якось дивно відбувається. Я стверджувати не можу, але Олексій Панич, за моїм досвідом, дуже схильний до Адміністрації президента і Петра Порошенка – він постійно за нього щось там “качає”. Думаю, що це він підставив (АП. – Ред.) безглуздим відношенням до справи, за два місяці до виборів. Настільки не розуміти всієї ситуації! Навіть якщо це не мало політичного підґрунтя, то всі так подумають».
Також Аласанія прокоментував претензії наглядової ради до програм журналістських розслідувань, які виходять на «UA:Першому». На його думку, такі програми мають виходити раз на місяць. «Вони трішки переформатували свої претензії, наполягають на тому, щоб ми самі їх виробляли. Вони не розуміють суми коштів, які мають витрачатися на їх виробництво. Це дуже дорогі програми у виробництві. Вони потребують, щоб усі суспільно-політичні програми виробляло саме Суспільне. Чому ми досі цього не зробили? Та тому що нас недофінансовують! Ці програми є якісними, ми, як редакція Суспільного, хотіли б, щоб вони були трішки інакшими: глибше і рідше – раз на місяць. Щоб вони були глибокими і ґрунтовними. Вони виходять щотижня. Ці програми вони роблять, я би сказав, трохи «жовтенько». Як на мене, вони працюють на гучні прізвища. Але це працює, іншого в країні немає. Допоки не виростимо своїх розслідувачів, воно буде так», – наголосив Аласанія.
Нагадаємо, голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва запевняє, що відсутність висвітлення важливих подій за участю перших осіб держави Суспільним мовником не було причиною рішення про відсторонення Зураба Аласанії. Вона виклала повний текст одного з проектів рішень, у якому серед причин звільнення Аласанії зазначено, зокрема, створення «виконавчої структури на чолі з виконавчим продюсером», яка, згідно з документом, дублює діяльність інших структур НСТУ. На неї за 15 місяців було витрачено 8 млн гривень бюджетних коштів. Також у ради є питання до фінансової політики НСТУ, зокрема, до «режиму суворої економії», який був запроваджений у жовтні 2018-го, а також до аудиту EY, який відмовився надавати висновки через те, що «Аласанія не зміг впорядкувати фінансову звітність компанії».
Фото: Радіо НВ