Шевченківський районний суд міста Києва визнав незаконним і скасував рішення наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» про дострокове припинення контракту з головою правління компанії Зурабом Аласанією. Про це повідомляє прес-служба НСТУ.
«Суд постановив, що рішення наглядової ради від 31 січня 2019 про дострокове припинення контракту з головою правління було ухвалене зі значними порушеннями, є незаконним і підлягає скасуванню», – йдеться в повідомленні НСТУ.
Аласанія подав до суду на НСТУ та членів наглядової ради в лютому. Попередні три засідання за позовом Зураба Аласанії до Національної суспільної телерадіокомпанії України та членів наглядової ради НСТУ через дострокове припинення контракту відбулися 12 і 19 квітня, а також 11 червня. 11 червня суд заслухав відповіді на запитання адвоката позивача відповідача, тодішньої голови наглядової ради Тетяни Лебедєвої (письмові), третіх осіб В’ячеслава Козака і Олексія Панича (письмові), Вадима Міського (усно). Після цього суд ухвалив рішення продовжити розгляд справи 19 червня.
Раніше повідомлялося, що 10 травня Господарський суд Києва залишив без розгляду позов члена наглядової ради НСТУ Євгена Глібовицького про дострокове розірвання контракту із Зурабом Аласанією.
Як зазначалося раніше, голова наглядової ради Світлана Остапа 4 травня повідомила, що член правління Микола Чернотицький погодився виконувати обов’язки Аласанії з 6 травня – дати звільнення Зураба Аласанії, і до підсумків нового конкурсу на посаду голови правління, який у «наглядача» поки не оголосили, пояснюючи це судовими розглядами. Зураб Аласанія з 6 травня взяв відпустку до 23 червня (таким чином, відповідно до законодавства, формально залишившись на своїй посаді), призначивши в. о. Миколу Чернотицького.
Нагадаємо, Зураб Аласанія є головою правління НСТУ з квітня 2017 року. Згідно з контрактом, він повинен працювати на цій посаді чотири роки. 31 січня наглядова рада НСТУ ухвалила рішення про дострокове припинення контракту із Зурабом Аласанією, посилаючись на пункт у договорі про «недостатню кваліфікацію». 12 лютого наглядова рада НСТУ вирішила встановити датою розірвання контракту із Зурабом Аласанією 6 травня. Однією з причин звільнення Аласанії стало делегування ключових виконавчих функцій так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів) – паралельній правлінню виконавчій структурі на чолі з виконавчим директором, який був другою людиною в компанії з більшим обсягом повноважень, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 по жовтень 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн гривень. 4 березня, після ліквідації директорату та запровадження нової структури НСТУ, компанію залишив виконавчий директор Олександр Лієв – фігурант низки скандалів із ознаками корупції.
Фото: НСТУ