Національна суспільна телерадіокомпанія України переходить до нової організаційної структури. Про це компанія повідомила в своєму релізі.
Розподіл функцій правління суспільного мовника відбуватиметься не за напрямами мовлення, а за платформами та зонами відповідальності: телебачення, радіо, цифрові платформи, стратегічний розвиток, регіональний розвиток, бюджетування й управління активами.
Відповідно до нової організаційної структури, обов’язки між членами правління НСТУ розподілятимуться так:
Юрій Макаров відповідатиме за платформу телебачення. Він куруватиме роботу суспільно-політичного, просвітницького та розважального напрямів телеканалів «UA:Перший» та «UA:Культура».
Олександра Кольцова відповідатиме за платформу радіо: координуватиме діяльність трьох каналів Суспільного радіо («UA:Українське радіо», «UA:Радіо Промінь», «UA:Радіо Культура»), а також роботу Будинку звукозапису Українського радіо.
Роман Вінтонів відповідатиме за інформаційне мовлення та цифрові платформи. Він координуватиме роботу департаментів інформаційного мовлення та цифрових платформ відповідно.
Інна Гребенюк відповідатиме за стратегічний розвиток компанії. Під її контролем перебуватимуть юридичні питання, маркетинг та закордонне співробітництво.
Микола Чернотицький відповідатиме за регіональний розвиток. Він координуватиме роботу регіональних філій, включно з творчим об’єднанням «Київ» та «UA:Крим».
Родіон Никоненко відповідатиме за бюджетування й управління активами НСТУ і координуватиме роботу планово-економічного департаменту й департаменту управління активами.
За новим розподілом функціональних обов’язків, голова правління суспільного мовлення Зураб Аласанія напряму координуватиме роботу кількох структурних підрозділів центральної дирекції НСТУ, а саме: департамент фінансів, департамент управління персоналом, департамент безпеки та запобігання корупційним проявам, департамент зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації, департамент комерційної діяльності, департамент сервісу, департамент організаційної роботи, а також управління «Академія суспільного мовлення».
«Це лише перший крок у кардинальних змінах організаційної структури, які ми напрацювали разом із експертами та починаємо впроваджувати найближчим часом. Нова структура передбачає розподіл за принципом платформ, а не напрямів мовлення, як це було раніше, а також змінює порядок роботи й взаємодії адміністративного та творчого блоків. Маю сподівання, що така структура зробить корпоративне управління більш гнучким та швидким», – коментує зміни голова правління Зураб Аласанія.
Нагадаємо, попередня організаційна структура компанії, де кожен член правління НСТУ відповідав за конкретний напрям мовлення чи розвитку «Суспільного», була розкритикована наглядовою радою компанії. Зокрема, це стало однією з причин звільнення Зураба Аласанії, оскільки він делегував ключові виконавчі функції так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам і директорам департаментів), фактично створивши паралельну до правління виконавчу структуру на чолі з виконавчим директором, який фактично перетворився на другу людину в компанії з обсягом повноважень більше, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 р. до жовтня 2018 р.) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн грн.
В новій структурі немає дублювання управлінських функцій, посад виконавчого директора та його заступників. У НСТУ має бути 4 дирекції: дирекція телебачення, дирекція «Українське радіо», дирекція інформаційного мовлення, дирекція регіонального мовлення. Крім того, має бути створений департамент людських ресурсів, у складі якого працюватимуть управління роботи з персоналом, управління кадрового адміністрування, управління «Академія суспільного мовлення» та управління організаційного забезпечення. Рішення було ухвалене з огляду на рекомендації зовнішнього аудиту і організованої наглядовою радою робочої групи. Нова структура мала запрацювати з 1 травня. Як повідомлялося, Зураб Аласанія буде звільнений 6 травня. Олександра Кольцова, Роман Вінтонів та Родіон Никоненко як члени правління проголосували проти ухвалення нової організаційної структури, оскільки «вони не зрозуміли свого функціоналу і не отримали повної інформації від голови правління».
Фото: НСТУ