Політики беруть інтерв’ю в інших політиків, виступаючи в ролі журналістів. Дана тенденція спостерігається в Німеччині. Про це повідомляє DW.
Так, в ролику, нещодавно опублікованому в YouTube, можна побачити, як глава фракції Християнсько-демократичного союзу (ХДС) в Бундестазі Ральф Брінкхаус розпитує федерального канцлера Ангелу Меркель про події осені 1989 року. Про те, що інтерв’ю проводить політик-однопартієць, глядачам повідомляють тільки в описі відео дрібним шрифтом.
Автори відео спеціально зробили інтерв’ю схожим на роботу професійного журналіста, вважає голова Союзу журналістів Німеччини (DJV) Франк Ібераль. “Навіщо давати інтерв’ю критично налаштованим журналістам, коли його можна зробити своїми силами”, – зауважує Ібераль.
Також він додав, що ЗМІ не випадково називають “четвертою владою”, бо їх завдання – контролювати три інші гілки влади – законодавчу, виконавчу та судову. Таким чином виходить, що ця задача вирішується тими, хто переслідує власні інтереси, – політичними партіями.
Союз журналістів Німеччини пропонує провести громадські дебати з цього питання, тому що для прийняття якихось правових норм в цій сфері необхіден суспільний тиск. Нова тенденція партійних ЗМІ стає не тільки проблемою журналістики, а й є контрпродуктивною демократії, вважає голова Союзу журналістів Німеччини.
Як приклад Deutsche Welle додає й інші подібні випадки. Так, на початку 2019-го голова Християнсько-демократичного союзу Аннегрет Крамп-Карренбауер (в Німеччині її часто називають АКК) зустрілася з іноземними журналістами. Її прес-служба вказала, що зустріч пройде в певному форматі, де журналісти не мають права використовувати цитати з розмов із партійним лідером і робити фотографії. Журналісти умови виконали, а представники ХДС – ні. Відразу після зустрічі в Twitter з’явилися численні фотографії, зроблені власним фотографом ХДС, які супроводжувалися підписом “АКК зустрілася з більш ніж сотнею іноземних журналістів”.
На іншу зустріч АКК з експертами з питань міграційної політики журналістів не запросили під приводом того, що буде відбуватися пряма трансляція. Однак сама Крамп-Карренбауер назвала іншу причину: ХДС сам “є господарем своїх фотографій” і може також самостійно писати новини. На її думку, в цьому напрямку “сучасна політична комунікація” буде розвиватися і надалі.
Фото: Reuters
Підписуйтесь на «Телекритику» в Telegram та у Facebook!