За даними Генеральної прокуратури, у 2013 році група Сергія Курченка придбала акції UMH Group за $406,1 млн. Перша частина коштів в розмірі $246,1 млн була оплачена офшорами з інших бізнесів Сергія Курченка, другу частину коштів у розмірі $160 млн було отримано за рахунок кредиту, наданого «Укрексімбанком». Фінансові операції, на думку відомства, мають ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Про це йдеться в рішенні суду від 9 вересня про арешт майна UMH.
Перша частина коштів угоди була сплачена TriLado Enterprise Inc. з 3 квітня по 20 вересня 2013 року «за рахунок отриманих злочинним шляхом коштів, що надійшли з рахунків підприємств, підконтрольних злочинній організації»: ТОВ «Ветеко Медіа Інвест», ТОВ «Зімстрой Капітал», ТОВ «Екопром-бізнес», ТОВ «Фанварезсіті», ТОВ «Торгкомплект», ТОВ« Прогрес Інсайд », ТОВ «Торенія». Другу частину коштів у розмірі $160 млн було отримано за рахунок кредиту, наданого «Укрексімбанком» для ТОВ «Ветеко Медіа Інвест» з терміном погашення до 27 жовтня 2022 року.
«На думку прокурора, вказані фінансові операції, пов’язані з придбанням пакета акцій низки ЗМІ і погашенням кредиту в розмірі $160 млн, наданого АТ «Укрексімбанк» для ТОВ «Ветеко Медіа Інвест» за кредитним договором від 28.10.2013 №151313К15, мають ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом», – йдеться в судовому матеріалі.
Нагадаємо, майно UMH було заарештоване в рамках кримінального провадження. 9 вересня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури і передав в управління Нацагентства з питань розшуку та управління корупційними активами (АРМА) майно “Українського Медіа Холдингу”.
Зазначимо, у червні 2013 року Борис Ложкін, який тоді був головою УМХ, оголосив про угоду з продажу 98% акцій UMH group групі компаній «Ветеко». Експертна оцінка суми угоди становила $450–500 мільйонів. Партнер юридичної компанії «Ващенко, Бугай та партнери» Денис Бугай повідомив, що угоду з продажу UMH Group обслуговували понад 30 юристів із трьох українських юридичних компаній, а також зарубіжних, у тому числі й escrow-агентство. Тоді ж повідомлялося, що угода була укладена згідно з англійським правом. Операцію планувалося завершити в березні 2014 року, проте на початку листопада 2013 року Борис Ложкін оголосив про дострокове закриття операції з продажу компанії «Ветеко» 99,9% акцій UMH group.
Фото: «РБК-Україна»