«Четверта республіка», Борис Ложкін і Володимир Федорин
Екс-глава Адміністрації президента Борис Ложкін за участю колишнього головного редактора українського журналу Forbes Володимира Федорина написав книжку під назвою «Четверта республіка».
“Ця книжка – не campaign biography і не політична автобіографія. Я не бачу себе в публічній політиці і не бачу необхідності ретушувати свій образ для майбутніх політичних баталій. Моє завдання – розповісти про глибоку трансформацію, яку переживає Україна. Цьому задуму підпорядкована і структура книжки”, – пояснював колишній власник медіагрупи УМХ.
Книжка одночасно вийшла українською, російською, англійською та німецькою мовами.
«Три часа без войны», Максим Бутченко
У 2016 році журналіст видання «Новое время» написав свою другу книжку. Вона, як і перша «Художник війни», описує нинішню ситуацію у країні.
Головні герої історії – троє чоловіків, які пройшли війну на Донбасі і опинилися в одній камері в Лук’янівському СІЗО: російський офіцер, який воював у добровольчому батальйоні, шахтар, що вступив у «ополчення», і старий, що потрапив у один з «підвалів» так званої Новоросії. Кожен з них має свою позицію і готовий вбити іншого, але їм доводиться уживатися разом.
«The Ukrainians II: Історії успіху»
Друга книга онлайн-журналу про українців, ініціативу та відповідальність. Вона складаєтьсяз 20 інтерв’ю, які були опубліковані на сайті видання. Серед героїв книги – Юрій Андрухович, Святослав Вакарчук, Джамала, Андрій Куликов та інші.
«Гупало Василь», Фоззі
У 2015 році група «ТНМК» презентувала кліп на пісню «Василь Гупало» про українського супергероя. А вже цього року Фоззі написав книжку про його пригоди.
Сам Фоззі – журналіст за освітою, пише про фільми і футбол для українських ЗМІ. Також був ведучим футбольної програми «Третій тайм».
Saint Porno, Богдан Логвиненко
«Перехожі. Південно-Східна Азія», Богдан Логвиненко
Ще одна книжка українського журналіста і мандрівника, що вийшла в 2016 році.
Автор описує людей, яких зустрів під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією і Сінгапуром. Це і корінні жителі, і студенти, і туристи, і в’єтнамські мільйонери. Усі ті, кому Логвиненко дивується і кого не зовсім розуміє, але хто може бути цікавий читачеві як самобутня особистість.
«Повна історія Ель Класіко», Володимир Миленко
Один з провідних українських спортивних журналістів написав повну історію всіх протистоянь між мадридським «Реалом» і каталонською «Барселоною». Автор не просто дає статистику і результати, а детально описує кожен матч іспанського протистояння (крім двох останніх, зіграних у 2016 році).
Крім цього, з книги можна дізнатися про розвиток клубів, їхні успіхи та основних діючих осіб команд.
«Ціна питання: 27 інтерв’ю Євгенію Стасіневичу», Євгеній Стасіневич
Збірка з 27 інтерв’ю, які взяв літературний критик і журналіст Євгеній Стасіневич у письменників, перекладачів, видавців, літературознавців.
Герої книги – Софія Андрухович, Юрій Винничук, Оксана Забужко, Андрій Бондар, Лев Рубінштейн та інші.
«Противоречия», Сергій Іванов
«Бачити, щоб бути побаченим» , Олександр Михед
«Тато в декреті», Артем Чапай
Письменник і журналіст Артем Чапай написав книжку про чоловічий декрет. Зі слів автора, його книжка не лише про дітей, але й про стосунки дорослих.
“Тут багато про дітей, але вона не тільки і не стільки про дітей, скільки про стосунки між дорослими, – розповідає про свою книгу Чапай. – Нехудожня, але літературна: для мене, особливо за змістом, це моє «свято, яке завжди з тобою» (батько Хем теж не раз згадується, часом незлим, а часом злим тихим словом)”.