BBC і такі технологічні корпорації, як Google, Facebook і Twitter, об’єднують зусилля для боротьби з дезінформацією. Серед інструментів протидії фейкам буде система раннього попередження для використання під час виборів або інших важливих подій, онлайн-навчання і більший доступ до незалежних ресурсів для виборців. Про це повідомляє BBC.
На такий крок інтернет-компанії пішли через постійну критику за нездатність ефективно перешкоджати поширенню неправдивих новин – від паніки через вакцини до історій, створених для впливу на вибори. Ще більше загострили ситуацію такі нещодавні події, як вибори в Індії цього року, вони продемонстрували небезпеку дезінформації та її загрозу для демократії.
Щоб допомогти вирішити цю проблему, раніше цього літа BBC скликав саміт Trusted News, у якому взяли участь найбільші світові технологічні та медіакомпанії. Група розробила механізми боротьби з фейками. Один із них – система раннього попередження. Вона дасть змогу організаціям швидко повідомляти одна одну у разі виявлення дезінформації, яка загрожує людському життю або демократії під час виборів. Акцент буде на оперативний і колективний рух, щоб припинити фейки, перш ніж вони зможуть широко поширитися. Також учасники ініціативи анонсували спільну кампанію онлайн-медіаосвіти та широкого інформування під час виборів.
Генеральний директор BBC Тоні Голл заявив: «Дезінформація і так звані фальшиві новини є загрозою для всіх нас. У найгіршому випадку вони можуть становити серйозну загрозу для демократії і навіть життя людей».
Нагадаємо, раніше «Телекритика» писала про те, що Facebook оголосив конкурс для боротьби з фейковим відеоконтентом і виділив на нього понад $10 млн.
Фото: Pixabay