Захист паролем
Пароль у Facebook має бути унікальним, безпечним і таким, що ніколи до цього не застосовувався на інших платформах. Пароль не повинен містити особисті дані (ім’я, номер телефону, дату народження і поштову адресу). Користуйтеся менеджерами паролів.
Встановіть сповіщення про вхід у мережу з інших пристроївв
Налаштуйте в Facebook (розділ Security and Login section) систему сповіщень для ситуацій, коли хтось з нового пристрою намагається отримати доступ до вашого облікового запису. Повідомлення про це ви зможете отримувати в соцмережі, електронною поштою або на телефон.
Увімкніть подвійну аутентифікацію
Двофакторна аутентифікація – додатковий рівень безпеки, з нею ви вводите спеціальний код безпеки кожного разу, коли намагаєтеся отримати доступ до свого облікового запису Facebook з нового комп’ютера, телефону або браузера. Код безпеки можна отримати за допомогою Code Generator, в останніх версіях Chrome або Opera, купити їх у Yubico. Facebook також може надсилати SMS із кодом входу кожного разу, коли вам це потрібно. Є й інші способи отримання кодів відновлення, їх потрібно зберігати у безпечному місці, ними можна поділитися з надійним другом чи колегою.
Застосовуйте інструменти перевірки Facebook
Можна подивитися і налаштувати параметри безпеки вашого профілю. Наприклад, можна видалити браузери і пристрої, якими ви вже не користуєтеся, отримати пораду про посилення безпеки пароля, налаштувати оповіщення та конфіденційність (щоб розуміти, хто з друзів або передплатників який тип інформації від вас може бачити), переглянути налаштування для додатків, якими ви користуєтеся за допомогою облікового запису в Facebook.
Керуйте своєю присутністю в профілях і на сторінках
У своєму особистому профілі ви можете налаштувати параметри для своєї аудиторії і керувати тим, що ваші друзі або передплатники бачать від вас, а також налаштувати премодерування тегів (коли хтось позначає вас у пості або на фото без вашого відома). На сторінці ж своїх видань важливо розподіляти права між людьми (не у всіх мають бути повні права адміністрування), які мають до неї доступ, і стежити, щоб кожна людина мала двофакторну аутентифікацію, інакше ви не зможете ефективно захистити свою сторінку.
Ви можете також застосовувати засоби модерації та фільтрації сторінок, щоб оцінювати коментарі та повідомлення відвідувачів перед публікацією або ж взагалі приховувати їх. Також можна запровадити фільтр на заборонені слова: «gun», «g.u.n.», «#gun», «g u n». Крім того, ви можете направляти в бан небажаних коментаторів. Також є функція, яка дає змогу іншим людям вести прямий ефір із вашої сторінки (роль Live Contributor), та при цьому обмежує їх доступ до інших функцій.
Контролюйте інформацію про геолокацію в постах
Facebook рекомендує завжди оновлювати або вимикати визначення розташування телефону перед публікацією постів із місць, де вам можуть нашкодити.
Захистіть свої комунікації
Застосовуйте месенджери WhatsApp і Facebook Messenger для спілкування. WhatsApp пропонує наскрізне шифрування для кожного повідомлення і виклику, яке надсилається вами. У разі наскрізного шифрування ваші повідомлення і дзвінки захищаються, тож лише ви і людина, з якою ви спілкуєтеся, можете отримати до них доступ, і більше ніхто, навіть WhatsApp. Для додаткового захисту у кожного надісланого вами повідомлення є свій власний унікальний замок і ключ. Усе це відбувається автоматично: немає необхідності вмикати налаштування або налаштовувати спеціальні секретні чати для захисту повідомлень. Також можна встановлювати сповіщення про безпеку для отримання повідомлень у разі зміни коду безпеки контакту.
Ви також можете надсилати повідомлення за допомогою наскрізного шифрування в Messenger за допомогою пристрою iOS або Android. Ці «секретні розмови» призначені лише для вас й іншої людини. Тобто ви можете почати нову розмову в Messenger і натиснути перед цим на перемикач із замком на Android, або слово «Secret» на iPhone. Але ці дії потрібно повторювати за кожної нової розмови.
Журналісти також можуть користуватися Facebook із браузером Tor, щоб приховувати свою IP-адресу, у цьому разі Facebook, рекламодавці, місцеві телефонні мережі та інтернет-провайдери не бачитимуть, звідки ви заходите. Це підвищує рівень безпеки. Увійти в Facebook за допомогою браузера Tor можна на сторінці https://facebookcorewwwi.onion/. Facebook також підтримує Tor на Android через проксі-застосунок Orbot, який ви можете завантажити з Google Play.
Блокуйте переслідувачів і кривдників
Це можна зробити як із комп’ютера, так і за допомогою планшета або телефону і месенджера. У інструкції прописані кроки для цього.
Скаржтеся на образи та інші порушення
Про спам і образи потрібно повідомляти за допомогою кнопки Report, яка є біля кожного коментаря або поста. Команда Facebook розглядає ці скарги. Інструкції для всіх типів контенту доступні на сторінці https://www.facebook.com/report.
Якщо ж ви підозрюєте серйознішу загрозу, зверніться до правоохоронних органів. Для цього обов’язково зробіть скріншоти і скопіюйте URL-посилання будь-якого небажаного повідомлення або сторінки користувача. Зробити це слід до того, як ви заблокуєте користувача.
Пам’ятайте алгоритм дій у разі зламування
Якщо ваш обліковий запис зламали або захопили, та ви все ще можете увійти в обліковий запис, якнайшвидше змінюйте свої паролі. Також перевірте, чи не була змінена контактна інформація про вас у налаштуваннях безпеки. Якщо ж ви не можете увійти до свого облікового запису, можна скористатися facebook.com/hacked або ж спробувати відновити пароль. І не забувайте про двофакторну аутентифікацію.
Докладно про ці правила можна почитати
тут. На цій же сторінці доступні й відеоінструкції та посилання на Facebook Safety Center і Instagram Safety Center
.