Telegram готує оновлення, завдяки якому користувачі зможуть приховувати свої номери телефонів. До такого кроку компанію підштовхнули протести в Гонконзі, де учасників вираховували за номерами в Telegram. Про це повідомляє Reuters.
Протягом найближчих днів месенджер має представити оновлення для мобільного застосунку, яке дасть змогу приховати особисті дані користувачів групових чатів від влади КНР і Гонконгу. Ця функція деактивує можливість добору в месенджері однакових телефонних номерів.
Бюро безпеки Гонконгу повідомило агентству Reuters, що воно «відповідально ставиться до нинішніх важких часів з метою відновлення громадського порядку». Однак у відомстві відмовилися коментувати, чи намагалися вони ідентифікувати протестувальників за допомогою програми Telegram.
Зі слів організаторів і учасників протестів, тисячі людей підтримують зв’язок у більш як 100 групах у Telegram. Протестувальники використовують зашифрований застосунок для швидкої мобілізації через групові чати, щоб убезпечити себе від поліції, йдеться в звіті, опублікованому Reuters на початку цього місяця.
Групи застосовують для публікації усього: від новин про майбутні акції протесту до порад з обстрілу каністр зі сльозогінним газом, випущених поліцією, а також про таємних поліцейських і коди доступу до будівель у Гонконзі, де можуть сховатися протестувальники.
Деякі протестувальники висловлюють занепокоєння тим, що влада може використовувати залежність руху від Telegram для моніторингу та арешту організаторів. Групи Telegram, які застосовуються для координації публічних акцій протесту, часто доступні всім, і учасники використовують псевдоніми.
Telegram дає змогу користувачам шукати інших, завантажуючи телефонні номери. Ця функція дає змогу новому користувачеві швидко дізнатися, чи використовують застосунок адресати з його телефонної книги. Деякі протестувальники кажуть, що, на їхню думку, співробітники служби безпеки Китаю або Гонконгу використовували цю функцію, завантажуючи велику кількість телефонних номерів.
Додаток автоматично зіставляє номери телефонів із іменами користувачів у групі. У цьому разі владі потрібно лише запитати власників телефонних номерів у місцевої служби зв’язку, щоб дізнатися справжні особистості користувачів. Telegram виявив докази того, що влада Гонконгу або материкового Китаю, можливо, завантажили номера, щоб ідентифікувати учасників протесту. Однак незрозуміло, чи успішно вони використовували цю тактику для виявлення демонстрантів.
Оновлення, над яким працює Telegram, дасть змогу користувачам відключати зіставлення за номером телефону. Але широке впровадження цієї функції зробило б застосунок набагато складнішим у використанні для більш як 200 мільйонів користувачів, які покладаються на завантаження телефонних контактів для ідентифікації друзів і членів сім’ї у ньому.
У червні виконавчий директор Telegram Павло Дуров заявив, що служба обміну повідомленнями зазнала кібератаки, розміри якої свідчать про те, що це державний суб’єкт, і вказав, що Китай є її ймовірної країною походження.
Він не надав жодних подробиць, але сказав, що напад збігся з протестами в Гонконзі. Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) тоді не відповіла на запит про коментарі.
Про останнє оновлення Telegram повідомив, коли в п’ятницю поліція Гонконгу заарештувала ряд активістів і депутатів. Загалом із початку протестів три місяці тому заарештували вже близько 900 осіб.
Нагадаємо, «Телекритика» писала про те, що Telegram запустить свою криптовалюту.
Фото: Unsplash