квітня
«Син» (The Son)
У головних ролях: Пірс Броснан, Джейкоб Лофленд, Карлос Бардем
Виробництво: AMC
Масштабна сімейна сага в стилі вестерн, яка розгортається на тлі історії Техасу і охоплює період в півтора століття. У центрі історії – сім’я Маккалохів.
Спершу ми простежуємо шлях глави сімейства Ілая Маккалоха до багатства: Ілай, який втратив у дитинстві сім’ю і виріс серед команчів, з часом стає заможним нафтовиком, людиною цинічною і жорстокою, яка йде до особистого успіху і процвітання сім’ї буквально по головах. Династію продовжує молодша дочка Джині, яка повторить шлях Майкла Корлеоне, перетворившись на залізного і безжалісного керівника сімейної компанії.
Зрозуміло, члени родини приховують чимало скелетів у шафі – починаючи з гомосексуальності старшого сина Фінеаса Маккалоха (за що в Техасі столітньої давнини могли запросто повісити) і завершуючи сумнівним минулим Марії, старшої дочки Ілая.
Екранізація бестселера Філіпа Маєра, номінованого на Пулітцерівську премію.
квітня
«Біла принцеса» (The White Princess)
У головних ролях: Джоді Комер, Джейкоб Коллінз-Леві, Ессі Девіс, Мішель Фейрлі
Виробництво: Starz
Подарунок усім любителям міні-серіалу «Біла королева» 2013 року з Максом Айронсом («ГІрки жнива») і Фей Марсі («Гра престолів», «З любов’ю, Ніна») у головних ролях.
«Біла принцеса», як і «Біла королева» – екранізація бестселера Філіппи Грегорі, популярної авторки історичних романів. На сьогодні російською мовою перекладені 17 романів із 31, написаних Грегорі, включаючи «Білу королеву» і «Білу троянду Тюдорів», який ліг у основу серіалу «Біла принцеса».
Події нового міні-серіалу відбуваються через три дні після закінчення міжусобної війни між Йорками і Ланкастерами, що завершилася шлюбом принцеси Єлизавети Йоркської, спадкоємиці короля з дому Йорків, і короля Генріха VII, спадкоємця будинку Ланкастерів.
Як і в «Білій королеві», це погляд на історію Британії очима жінок, красива костюмована драма про кохання, зраду і палацові інтриги.
квітня
«Керівниця» (Girlboss)
У головній ролі: Брітт Робертсон
Виробництво: Netflix
Комедійна біографія Софії Амарузо – бізнес-вундеркінда, яка у 22 роки створила магазин модного одягу Nasty Gal, почавши з торгівлі на eBay старими лахами, які майбутня Girlboss прихоплювала скрізь, де погано лежали. Подальше вже історія: за п’ять років Business Insider називає Амарузо найсексуальнішим топ-менеджером, через вісім – вона стає однією з найбагатших жінок світу за версією Forbes.
Автобіографія Амарузо, за якою, власне, і знято цей серіал, насичена унікальними перлинами бізнес-мудрості. Наприклад, «якщо ти віриш у те, що робиш, це дасть позитивний результат, навіть якщо це не очевидно» або «почни поєднувати старанну роботу, креативність і віру в себе, і твоє життя наповниться подіями». Загалом, кращого посібника для стартапу і не придумати.
Шоураннером «Керівниці» виступила триразовий номінант на премію «Еммі» Кен Кеннон, творець популярного ситкому з життя умовного телеканалу «Студія 30», а продюсером – Шарліз Терон, тож можна сказати, що серіальний квітень видався вдалим для жіночої аудиторії.
квітня
«Геній» (Genius)
У головній ролі: Джеффрі Раш
Виробництво: National Geographic
До серіальної гонки приєднався освітній канал National Geographic. Не можна не погодитися з тим, що вибір теми для дебютного художнього серіалу – біографія видатного фізика XX століття Альберта Ейнштейна – більш ніж вдалий.
Відомо, що пілотний епізод поставив Рон Ховард, який вже не раз знімав біографічні стрічки («Ігри розуму», «Фрост проти Ніксона»). Виконавцеві головної ролі Джеффрі Рашу також не вперше втілбвати історичних особистостей: у його активі – письменник де Сад, актор Пітер Селлерс і багато інших реальних персонажів. Гідну пару австралійському акторові склала Емілі Уотсон («Розсікаючи хвилі», «Теорія всього»), яка грає його багатостраждальну дружину Ельзу. (Примітно: ось вже вдруге після «Життя і смерть Пітера Селлерса» Раш і Уотсон грають подружню пару.)
Десятисерійний серіал оповідає про життя вченого з юних років і до самої смерті в 1955 році: як йому доводилося обирати між науковою кар’єрою і сімейним життям, чого Ейнштейну вартувала світова популярність, про його боротьбу з комунізмом, антисемітизмом і відсталістю наукового співтовариства свого часу і багато іншого.
апреля
«Історія служниці» (The Handmaid’s Tale)
У головних ролях: Елізабет Мосс, Джозеф Файнс, Макс Мінгелла
Виробництво: Hulu
Це вже друга екранізація роману-антиутопії канадської письменниці Маргарет Етвуд «Історія служниці»: повнометражний фільм Фолькера Шльондорфа з Фей Данавей («Бонні і Клайд») і Робертом Дювалем («Хрещений батько», «Джек Річер») вийшов ще 1989 року.
Історія колишньої бібліотекарки, яка намагається втекти з тоталітарної держави Галаади, на яку перетворилась Америка, що остаточно затвердилася в ролі світового жандарма. Та в результаті головна героїня опиняється в концтаборі для жінок репродуктивного віку, яких називають «служницями»: вони змушені виношувати потомство для еліти Галаад, що вимирає не лише через жорстоку політику влади, а ще й від епідемії безпліддя.
Судячи з трейлеру, на нас чекає видовище, наповнену жорстокістю, параноєю, дивними і величними ритуалами світу Галаад, а також філософськими роздумами про роль жінки у світі.
У головній ролі – фактурна Елізабет Мосс, яку ви можете пам’ятати за торішньою «Висоткою» Бена Вітлі.
квітня
«Американські боги» (American Gods)
У головній ролі: Рікі Уїттл
Производство: Starz
Екранізація однієї з найбільших (звісно, після «Пісні Льоду і Полум’я») фентезі-епопей нашого часу замислювалася ще п’ять років тому. Навряд чи знайдеться читач, який нічого не чув про цикл романів Ніла Геймана «Американські боги», в якому міфологія стародавнього світу, коли страшно, а коли й смішно переплітається з міфами сучасного світу Заходу, де панують богиня Медіа і бог Інтернет.
Однозначно, це один з найочікуваніших серіалів цього року, нарівні з третім сезоном «Твін Пікса». Відомо, що ще в той час, коли серіал планували запустити під крилом HBO, було задумано шість сезонів. Причому, якщо перші два є прямою екранізацією книги, то інші – самостійним продовженням історії.
А ще, судячи з трейлеру, головного героя, містера Тінь, на догоду політкоректності зробили чорношкірим. У всьому іншому серіал обіцяє бути на висоті, від спецефектів до прекрасного кастингу: Чорнобога грає Пітер Стормаре («Фарго», «Джон Уїк 2»), а Медіа – агент Скаллі Джилліан Андерсон.