Інтернет-провайдер «Тріолан» заблокував доступ до сайту щотижневого суспільно-політичного видання «Корреспондент» для своїх абонентів. У контакт-центрі провайдера повідомили, що цей крок зробили в рамках виконання судового рішення, передає «Інтерфакс-Україна».
Але за інформацією про рішення суду, розміщеною на сайті Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), Печерський райсуд Києва зобов’язав операторів і провайдерів України заблокувати доступ тільки до розділу блогів сайту «Кореспондент».
Зі слів медіаюриста Інституту масової інформації Алі Сафарова, українські провайдери мають право не виконувати рішення Печерського райсуду про блокування сайтів, оскільки не отримували постанову безпосередньо: її поширили через сайт держрегулятора. Експерт стверджує, що це рішення абсурдне, а тексту немає в Держреєстрі судових рішень, хоча закритої інформації в ньому міститься.
«Звертаю увагу: крім Печерського райсуду Києва, жоден орган державної влади не зобов’язував провайдерів програмних послуг вчиняти будь-які дії на підставі цієї постанови. Тому не всі провайдери виконали це рішення – їм просто не надійшло відповідне повідомлення від суду. А НКРЗІ не має прав і повноважень щось забороняти – це може зробити тільки суд. Оскільки цього не сталося, суд навіть не може притягти провайдера до відповідальності за невиконання рішення», – прокоментував Алі Сафаров.
Блокування «Корреспондента» у «Тріолані» пояснили виконанням рішення суду, оскільки оператор – законослухняний провайдер. Водночас він закрив доступ до всього сайту, хоча рішення стосувалося лише розділу блогів. Раніше заступник начальника Головного управління Нацполіціі Євген Шевцов і його дружина Олена Дегрик подали позов із вимогою заблокувати ЗМІ, які розмістили критичні публікації щодо їхньої діяльності. Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, згідно з яким були заблоковані 18 ресурсів, зокрема блоги сайту «Корреспондент», сайт «Інформатор» і сайт UkrPress.
Фото: Gettyimages