Suffolk University і USA Today провели опитування серед американських виборців, яким запропонували відповісти на запитання: “Кого ЗМІ хочуть бачити президентом США?”. 75,9% респондентів назвали Клінтон і лише 7,9% – Трампа. За даними опитування, проведеного агентством Associated Press й інститутом маркетингових досліджень GfK, 56% можливих виборців згодні з тим, що ЗМІ налаштовані проти Трампа, тільки 5% вважають, що медіа перебувають на його боці, ще 37% респондентів вважають пропорційним висвітлення кандидатів.
Дискримінаційні та популістські заяви, невпевненість у зовнішній політиці, регулярна брехня. Це лише короткий перелік причин, чому американські ЗМІ не люблять кандидата-республіканця.
«Щоранку Дональд Трамп вкидав чергову брехню, але ЗМІ не можуть це ігнорувати, адже він один з кандидатів у президенти»
Одне з провідних видань США The New York Times опублікувало два редакторських тексти: в одному висловили відкриту підтримку Хілларі Клінтон, в другому – пояснили, чому Дональд Трамп не може бути президентом.
Газета пише, що на рахунку Трампа – безліч банкрутств і сумнівних організацій, щодо однієї з яких зараз ведеться розслідування за підозрою у шахрайстві. Також журналісти незадоволені тим, що Трамп так і не представив виборцям свій план боротьби з «Ісламською державою», хоча заявляє, що цей план у нього є. Авторів публікації непокоть захоплення республіканця президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.
“Я думаю, що 93% повідомлень ЗМІ про мене негативні. Навіть якщо це позитивні історії, вони завжди знайдуть спосіб показати їх у негативному світлі”, – казав Трамп і додавав, що таке негативне ставлення до нього завдасть йому поразки.
Чому ЗМІ самі винні в успіху Трампа
«Тріумф Трампа», «Американська трагедія», «Нічний кошмар: Президент Трамп», «Найбільше розчарування в історії нації». Це сьогоднішні заголовки провідних видань Сполучених Штатів, але їх шок і здивування невиправдані.
Один з головних критеріїв роботи сучасних ЗМІ – це кліки та перегляди. Гучні заяви Дональда Трампа забезпечували виданням мільйонні перегляди. Стіна з Мексикою, заборона імміграції мусульман в США, образа опонентів. The New York Times навіть порахувало, скільки разів, кого і як обзивав Дональд Трамп у Twitter. Вийшло 281 людей, речей і місць. Все це тиражувалося у ЗМІ.
У результаті на свою медікампанію Трамп витратив $10 млн. Але в підсумку (за даними за березень 2016) отримав згадок на $1,9 млрд. Ефект майже в 20 разів перевищує витрачені кошти. Приміром, його конкурент на республіканських праймеріз Джеб Буш при витрачених $82 млн отримав $214 млн.
Такий результат показує, що ЗМІ самі підхоплювали заяви Трампа, постійно їх обговорювали і нагадували, але замість негативного ефекту для республіканця, це принесло йому перемогу.
Чому люди підтримують Трампа?
Основний електорат Дональда Трампа – білі чоловіки без вищої освіти. Це ті люди, на яких американські ліберальні еліти постійно дивилися зверхньо. Поведінка і заяви Трампа змушували лібералів божеволіти від його можливого президентства. Це і стало однією з головних причин підтримки республіканця.
Як не парадоксально, але людям подобається Трамп, тому що він поганий. Подобається, що він – брехун і лицемір, і жахливо егоїстичний.
“Він страшенно неосвічений у багатьох питаннях. Ми це знаємо. Але нам однаково. Адже саме його недоліки викликають лють у лібералів. Трамп зводить їх з розуму. Жоден інший кандидат не вивів їх з себе настільки, наскільки це вдається Трампу. Тому він наша людина, ми розуміємо, що він ризикує програти вибори, які було б легко виграти. Але те задоволення, яке ми отримуємо від того, що ці ліберальні виродки божеволіють, варте цього ризику. Вперед, Трампе”, – так писавпро причини народної підтримки Дональда Трампа американський журналіст Девід Карлін.
Як американські ЗМІ відреагували на перемогу Трампа
“Дональд Трамп був обраний 45-м президентом США. Це стало кульмінацією вибухової, популістської і поляризуючої кампанії, яка мала непримиренні цілі з усталеними ідеалами американської демократії”
“Обрання Дональда Трампа на посаду президента не менше, ніж трагедія для американської республіки, трагедія для Конституції і тріумф сил авторитаризму, жінконенависництва і расизму ”
“Не існує слів, здатних описати те, що сталося у вівторок увечері”
“Бізнесмен-мільярдер, який ніколи раніше не обирався, шокував Америку і весь світ, перемігши Хілларі Клінтон. Це увійде в історію як найбільше розчарування Америки”
“Американський народ обрав 45-м президентом Сполучених Штатів Дональда Трампа. Тим самим пославши всьому світу ударні хвилі, відправивши роз’єднуючого і підривного лідера у найголовніший офіс нації”