Олександр Денисов – директор телеканалів «Футбол 1-2», яким Українська прем’єр-ліга передала права на телетрансляцію матчів 12 провідних клубів на три телесезони, повідомляє про «відсутність конфлікту» з групою 1+1 media у зв’язку з переходом до неї п’яти клубів ліги. Претензії до 1+1 media у розумінні Олександра Денисова можуть виникнути тільки в УПЛ, до якої перейшли від клубів телеправа на матчі, починаючи з цього сезону. Відповідне повідомлення з’явилося 5 серпня на сайті мовника. У відповідь група 1+1 media поширила бачення ситуації навколо провалу єдиного футбольного телепулу керівника управління спортивних проектів 1+1 media Cтепан Щербачова.
У повідомленні телеканалів «Футбол 1/2» Олександр Денисов коментує нібито обмін відеоматеріалами з телеканалом «2+2».
«Ми не обмінюємося відеофрагментами матчів із нашими колегами з «2+2». Ніякого конфлікту між нами немає, все просто. На наступні три сезони телеканали «Футбол» придбали права на показ матчів у Прем’єр-ліги, за це проголосувало більшість клубів УПЛ. Ситуація у наших колег інша: вони придбали права в обхід тендеру, безпосередньо у частини клубів. Згідно з регламентними нормами Прем’єр-ліги, показ матчів на каналах наших колег здійснюється незаконно. Відповідно, ми не можемо здійснювати обмін нашого ліцензійного відео на неліцензійне. Тому, повторюся: ніякого конфлікту в нас із «2+2» немає. Це, швидше, може бути конфлікт між «2+2» і Прем’єр-лігою або Прем’єр-лігою та іншими клубами через несанкціонований показ. А ми з колегами як і раніше можемо обмінюватися всім, чим завгодно. Наприклад, футболками після товариських матчів, але не контентом чемпіонату України».
Cтепан Щербачов у відповідь на заяву Олександра Денисова повідомив, що рішення про єдиний телепул ухвалювалося клубами-учасниками УПЛ не одноосібно. «Телекритика» пропонує ознайомитися з повним текстом заяви:
«Ознайомившись із коментарями Олександра Денисова, єдине, з чим згодна група 1+1 media, ‒ це з тим, що у нас немає ніякого конфлікту з телеканалами «Футбол 1» і «Футбол 2». Так, ми з легкістю обміняємося з ними футболками, але є ключове розходження: Олександр посилається на те, що канали «Футбол 1/2» виграли тендер на три сезони у Української прем’єр-ліги (УПЛ) та є офіційними трансляторами, але, на нашу думку, насправді Прем’єр-ліга порушила всі власні обіцянки, передавши права через умовний «тендер».
Сьогодні ситуація склалася така: те, що було обіцяне президентом УПЛ Томасом Гріммом напередодні свого обрання і під час перших кроків на посаді, повністю розходиться з тим, що ми спостерігаємо сьогодні. Тендер, який проводився і був згаданий Олександром, був абсолютно неприйнятний для нашої та інших телекомпаній, які могли б бути зацікавлені в придбанні таких прав. Те, що жодна з них, крім каналів «Футбол 1/2», взагалі не проявила жодних активностей, тільки підтверджує той факт, що тендерні умови були специфічними і не відображали ні ринкової ситуації, ні, тим більше, настроїв футбольного співтовариства.
Нещодавні заяви Олександра Денисова, ‒ це необхідна формальність, але ніяк не реальність. Реальність зовсім інша: УПЛ знову намагається силовим способом передати всі права до рук одного транслятора. Багато клубів не згодні ні з цим рішенням, ні з політикою, яку зараз проводить Прем’єр-ліга. І те, що на сьогодні п’ять клубів вже працюють з нами, ‒ підтверджує нашу думку. До того ж, зараз ми просто не згадуємо ті клуби, які хотіли підписати контракти з нами, але через розуміння, що сьогодні вони працюють з каналами «Футбол 1/2» ‒ отримали від нас відмову. А так клубів могло бути більше.
Тому у відповідь на слова Олександра Денисова можу відповісти так:
Повторюю ‒ ми із задоволенням обміняємося футболками, якщо буде можливість, але не будемо мінятися ніякими фрагментами. Ми не сприймаємо всерйоз заяви про якісь неправомірні дії. Такі висловлювання звучать просто смішно. Адже згідно з установленими правилами, рішення ухвалюються 2/3 голосів учасників. Тобто, якщо учасників менше восьми, то фактично такі рішення є нелегітимними. Сьогодні в пулі каналів «Футбол 1/2» сім команд, у 1+1 media ‒ п’ять. Незважаючи на процедурні обмеження і моменти, пов’язані з тим, як ці рішення ухвалювалися в УПЛ, сьогодні де-факто немає 2/3 голосів за єдиний пул, тому рішення було однозначно ухвалене у непрозорий спосіб. І якщо вже ми говоримо про неправомірність, то неправомірним ми вважаємо саму спробу Прем’єр-ліги без тендера і прозорих умов передати всі права на Чемпіонат в одні руки. Особливо з огляду на той факт, що ряд клубів, у тому числі ФК «Карпати», офіційно попросили УПЛ передати їм права на рік для того, щоб за цей час цивілізованим шляхом тендеру, переговорів і компромісу вирішити цю проблему і вже наступного року знайти ту форму, яка влаштує всіх учасників процесу: всі футбольні клуби, а не тільки якусь їх частину, яка вважає себе кращою за інших.
З нашої точки зору, повинна бути змінена концепція і в Чемпіонаті потрібно шукати консенсус. Тільки таким чином можна встановити прозорі і зрозумілі правила гри, адже конфлікти не йдуть на користь українському футболу, який зараз і без того перебуває в кризовому стані. Те, що відбувається зараз, це крок назад і безумовно не на користь українському футболу.
Сьогодні потрібно працювати зі вболівальниками, телевізійними трансляторами і людьми, що люблять футбол. Тільки так можливо змінити реалії проведення Чемпіонату на краще, зробивши його проведення відритим і прозорим, що підніме його на вищий рівень і відіб’ється на футбольній культурі у нас в країні в цілому».
Нагадаємо, футбольний клуб «Карпати» став п’ятим клубом, який вийшов із телепулу телеканалів «Футбол 1/2» і підписав контракт із телеканалами групи 1+1 media. Група 1+1 media запропонувала львівському клубу суму вдвічі більшу, ніж «Футбол 1/2». Зі слів менеджменту клубу, після того як чотири клуби («Динамо», «Дніпро-1», «Зоря» і «Десна») не набрали пул, «Футбол 1-2» зменшив свою пропозицію на 50%.
Як повідомлялося раніше, 12 червня УПЛ повідомила клуби, що 11 червня отримала пропозицію щодо єдиного телепулу від телеканалів «Футбол 1/2» в розмірі 450 млн гривень (5 млн євро за сезон) за три наступні сезони. Цю пропозицію підтримали лише 7 клубів УПЛ. П’ятеро були проти. Пізніше свій голос на підтримку єдиного ТВ-пулу відкликала «Десна». 18 липня чотири з дванадцяти клубів УПЛ проголосували проти створення єдиного телепулу, після чого в УПЛ відзначали, що розглянуть можливість судитися з клубами-відмовниками («Динамо», «Дніпро-1», «Зоря» і «Десна»), оскільки права на поширення матчів УПЛ із цього сезону перейшли від клубів до самої організації. Після відмови від телепулу п’ятого клубу у ліги немає кворуму з ухвалення рішень, що може заблокувати подання судових позовів. Раніше спортивні ЗМІ повідомляли про можливе звільнення з посади президента УПЛ Томаса Грімма через невдачу з єдиним телепулом.
Фото: pixabay