Компанія YouTube поінформувала редакцію державного телеканалу іномовлення UATV, що після повідомлення Роскомнадзора Google може заблокувати інтерв’ю з керівником інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір» в Україні Фазилом Амзаєвим, яке було опубліковане в 2017 році. Телеканал запевняє, що для блокування відео немає юридичних підстав. Про це йдеться на сайті каналу.
В інтерв’ю UATV Фазил Амзаєв розповів про чергові обшуки та арешти в Криму, про те, як ФСБ переслідує кримських татар, і чи можна сподіватися на звільнення 48 політичних в’язнів із Криму.
«Наша організація “Хізб ут-Тахрір” існує 60 років. Діяльністю є ідеологічна та політична робота. Ми, на засадах ісламських цінностей, заперечуємо будь-які форми насильства, і це не просто слова, а практика, яка підтверджується багаторічною роботою в усьому світі. Росія – єдина країна, яка нас заборонила, вважаючи терористичним угрупуванням», – заявив він у студії телеканалу.
Також він розповів про методи російських силовиків, які ті застосовують до населення Криму, влаштовуючи обшуки й арешти.
У листі до редакції компанія YouTube повідомляє, що вона отримала повідомлення від Федеральної служби з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) про те, що наведені нижче матеріали порушують Федеральний закон РФ №149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації».
«Роскомнадзор додав таку URL-адресу до списку заборонених матеріалів… Якщо ви не видалите контент, компанія Google може бути змушена заблокувати його», – зазначається в листі.
Канал UATV письмово поінформував YouTube про те, що відео не містить забороненої символіки, закликів до порушення законів або до масових заворушень. У ефірі телеканалу ведучий і керівник інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір» в Україні повідомив про кримінальні справи, порушені російськими слідчими проти громадян України, які проживають на території незаконно анексованого Криму, за підозрою в причетності до організації «Хізб ут-Тахрір».
Як повідомляла «Телекритика», мультимедійна платформа іномовлення, яка об’єднує UATV та інформаційне агентство «Укрінформ», отримала цього року держдотацію у розмірі 424 млн 716 тисяч гривень. Це на 33,5 млн менше бюджету МПІ за 2018-й (458,2 млн грн).
Як відомо, телеканалу UATV мовить 4 мовами – українською, російською, англійською та арабською. Програми різними мовами чергуються в ефірі каналу, окремих мовних звукових доріжок у мовника немає.
Учора «Телекритика» писала про те, що в команді президента анонсували створення всесвітнього російськомовного інформаційно-розважального телеканалу для боротьби за українців на Донбасі та в Криму. Українська Нацрада підтримала цю ідею. Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова і Держдума розкритикували плани із запуску такого каналу.
Фото: UATV