Сайти, на яких є кнопка Like від Facebook, відповідальні за збір особистих даних користувачів нарівні з цієї соцмережею. Суд Євросоюзу виніс відповідну постанову в понеділок, 29 липня, повідомляє УНН.
Згідно з рішенням, такі сайти зобов’язані попереджати відвідувачів про те, що їхні дані передають працівникам Facebook, і пояснювати, з якою метою це робиться. Причім за подальше опрацювання даних відповідає тільки соцмережа, у сайтів немає права впливати на цей процес, повідомляється в документі. Водночас суд зазначає, що, розміщуючи кнопку Like, сайт прагне оптимізувати свою рекламу і отримати економічну вигоду.
Прецедентом став випадок із інтернет-магазином Fashion ID, який Товариство із захисту прав споживачів звинуватило в зборі даних користувачів без їхньої згоди. У постанові Суду ЄС йдеться, що Fashion ID використав на своєму сайті кнопку Facebook Like, що призводить до того, що дані відвідувача, який відкриває сторінку магазину, надсилаються працівникам офісу Facebook у Ірландії.
«Очевидно, що ця передача відбувається без відома самого користувача і незалежно від того, чи зареєстрований він у соцмережі», – повідомляється в документі.
Вищий земельний суд у Дюссельдорфі, куди подали позов проти Fashion ID, своєю чергою звернувся до Суду ЄС з проханням пояснити застосування законів ЄС про захист особистих даних.
Нагадаємо, «Телекритика» писала про те, що застосунок Facebook давав змогу тисячам дітей спілкуватися з незнайомцями.
Фото: Facebook