Канадські фахівці Монреальського університету та медичного центру Університету Сен-Жюстін протягом кількох років проводили дослідження за участю понад 4 тисяч канадських підлітків від 12 до 16 років. ТВ і соцмережі показують ідеалізований спосіб життя, підлітки, порівнюючи себе з такими прикладами, бачать невідповідність, що породжує депресію. Про це повідомляє канадський журнал Jama Pediatrics.
Добровольці регулярно повідомляли вченим про те, скільки часу вони витратили на відеоігри, перегляд телепередач і використання соціальних мереж. А інформацію про свій психологічний стан вносили в спеціальні анкети.
«Дослідження показало, що час, витрачений підлітками на соціальні мережі та перегляд телепередач, перевищував загальний середній рівень їх використання протягом певного року. Розвиток симптомів депресії також прогресував протягом цього періоду. Таким чином, чим більше часу підлітки проводять у соціальних мережах і перед телевізором, тим серйознішими стають симптоми депресії», – розповіли вчені.
Телебачення і соцмережі часто показують ідеалізований спосіб життя сучасних молодих людей. Підлітки, порівнюючи себе з цим ідеалом, бачать невідповідність, що якраз може провокувати симптоми депресії.
Водночас зв’язку між відеоіграми і психічними розладами вчені не виявили. Вони пояснюють це нереальністю і анімованою природою відеоігор, які менше впливають на психіку тінейджерів.
Нещодавно «Телекритика» писала, що Instagram починає кампанію із захисту від образ своїх користувачів, передусім підлітків.
Фото: reddit