Національна рада з питань телебачення та радіомовлення 11 липня оголосила шість конкурсів на радіомовлення, на які було виставлено 170 частот у FM-діапазоні, а також три частоти в УКХ-діапазоні. Частоти для конкурсу відбирав член Нацради Сергій Костинський, він же складав конкурсні завдання. «Телекритика» пропонує ознайомитися з повним переліком частот та умовами конкурсів.
Конкурс із розбудови інформаційного мовлення
За конкурсними умовами, у загальному обсязі мовлення не менш як 50% мають становити інформаційно-аналітичні та публіцистичні передачі 100% українською мовою. У запропонованому списку – 37 частот у 14 областях, з них лише 4 обласні центри – Київ, Івано-Франківськ, Одеса та Ужгород. Повний список частот, їхні потужності та розмір ліцензійного збору, доступний ТУТ.
Заявки на цей конкурс Нацрада прийматиме з 16 серпня по 16 вересня. Граничний термін підбиття підсумків – 15 листопада.
Конкурс із розбудови військово-патріотичного радіо
На цих частотах мають звучати програми, які висвітлюють діяльності Збройних сил, операції Обʼєднаних сил, діяльність ветеранів АТО та події, що відбуваються на територіях, які є тимчасово окупованими та тимчасово непідконтрольними державній владі України. Також вимогами до програмної концепції передбачено виготовлення та розповсюдження не менш як 30% програм на військово-патріотичну тематику.
На цей конкурс виставлено 8 частот у 6 областях, зокрема у 5 обласних центрах – Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Полтаві та Херсоні (а також у Новояворівську Львівської області, Бердичеві та Новоград-Волинському Житомирської області). Повний список частот, їхні потужності та розмір ліцензійного збору, доступний ТУТ.
Заявки на цей конкурс Нацрада прийматиме з 16 серпня по 16 вересня. Граничний термін підбиття підсумків – 15 листопада.
Конкурс на освітньо-розважальне мовлення
У конкурсних умовах прописано, що інформаційні, освітні та розважальні передачі мають становити половину обсягу всього ефірного мовлення і звучати винятково українською мовою. Загалом на цей форматний конкурс виставлено 38 частот у 22 областях України. Зокрема, у переліку значиться Маріуполь і 12 обласних центрів: Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Львів, Миколаїв, Полтава, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці та Чернігів. Повний список частот, їхні потужності та розмір ліцензійного збору доступні ТУТ.
Заявки на цей конкурс Нацрада прийматиме з 23 серпня по 23 вересня. Граничний термін підбиття пісумків – 22 листопада.
Конкурс на культурно-мистецьке мовлення
Компанії, які стануть переможцями конкурсу, мають транслювати не менш як 50% культурно-мистецьких та освітніх передач. Обсяг ведення передач українською мовою – 100%. На конкурс виставлено 15 частот у 13 областях. Зокрема, у 8 обласних центрах: Вінниці, Житомирі, Запоріжжі, Кропивницькому, Львові, Миколаєві, Полтаві, Херсоні. Повний список частот, їхні потужності та розмір ліцензійного збору доступні ТУТ.
Заявки на цей конкурс Нацрада прийматиме з 30 серпня по 30 вересня. Граничний термін підбиття підсумків – 29 листопада.
Конкурс із розбудови музично-розважального мовлення
Вимоги до програмної концепції передбачають трансляцію не менш ніж 50% розважальних передач із добіркою музичних творів. Обсяг ведення передач українською мовою – не менш як 75%, частка пісень державною мовою – не менш ніж 35%. Також не дозволяється ретранслювати програми і використовувати дані інших мовників. На конкурс виставлено 5 частот, зокрема в Житомирі, Львові, Херсоні, Полтаві та Кременчуку Полтавської області. Повний список частот, їхні потужності та розмір ліцензійного збору доступні ТУТ.
Заявки на цей конкурс Нацрада прийматиме з 27 вересня по 28 жовтня. Граничний термін підбиття підсумків – 27 грудня.
Конкурс для місцевого радіомовлення
У загальному обсязі власного мовлення не менш як 15% мають становити інформаційні передачі місцевої тематики, увесь контент має транслюватися лише українською. Також дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення і програм «Армія FM». Запропоновано 67 частот у 22 областях в рамках проекту «Мовлення громад» і 3 УКХ-частоти в Одеській області. Серед них є частоти у Луцьку, Запоріжжі (дві частоти), Тернополі та Чернігові. Повний список частот, їхні потужності та розмір ліцензійного збору доступні ТУТ.
Заявки на цей конкурс Нацрада прийматиме з 20 вересня по 21 жовтня. Граничний термін підбиття пісумків – 20 грудня.
Напередодні засідання, 10 липня члени Нацради Максим Онопрієнко та Сергій Костинський представили зазначені конкурси на прес-конференції в «Укрінформі» та підбили підсумки по попереднім конкурсам на радіомовлення. «Національна рада має абсолютно одностайну позицію, що потрібно розвивати Суспільне мовлення», – висловився Сергій Костинский. Хоча 8 квітня в ефірі радіо «Промінь» Сергій Костинський, повідомив, що регулятор побудує загальнонаціональні ФМ-мережі суспільним радіостанціям тільки після створення ФМ-мереж радіостанцій «Прямий ФМ» і «Армія ФМ».
Член Нацради Олег Черниш на засіданні зазначив, що раніше 5 разів пропонував виставити вільні частоти на конкурс для суспільних радіостанцій. Президентська четвірка йому відповідала, що не може визначитися з так званою стратегією щодо розподілу вільних радіочастот. «Не знаю, що сталося – чи хтось із колег покинув нас, чи просто змінився президент», – зазначив Олег Черниш. На що Сергій Костинський відповів, що тривала велика робота з акумулювання частот: «Наші суперечки стосувалися винятково методології конкурсу – мають бути форматні чи загальні конкурси».
Як повідомлялось раніше, в мережі «Українського радіо» з обласних центрів, не має Івано-Франківська та Одеси, у мережі «Променя» тільки два обласні центри (Луцьк і Дніпро), у мережі «Культури» – три обласні центри (Луцьк, Івано-Франківськ та Харків). Основна частина частот, запропонованих на конкурс, – це анульовані в жовтні 2017-го частоти мовників «Радіогрупи УМХ» («Ретро ФМ», «Авто радіо» і NRJ). Загалом у резерві Нацради 36 ФМ-частот «Радіогрупи УМХ», з яких 22 – в обласних центрах.
Фото: pixabay