Фонд, яким керуватиме ЮНЕСКО, підтримуватиме та надаватиме юридичну допомогу журналістам по всьому світу. Велика Британія виділить на нього $3,75 млн протягом наступних 5 років. Канада має витратити $765 тис.
Новину про створення фонду оголосив британський міністр закордонних справ Джеремі Гант на першій конференції з питань свободи ЗМІ в Лондоні Global Media Freedom Conference. Він також повідомив, що по всьому світу відкриють представництва для сприяння свободі преси та створять контактну групу однодумців. Її завданням буде в унісон лобіювати інтереси ЗМІ, що зазнають нападок. Група стане своєрідною командою швидкого реагування, яка дасть змогу міністрам закордонних справ і послам «реагувати як одне ціле на випадки зловживань», повідомляє CNN.
Зі слів Ганта, «найнадійніший захист від темної сторони влади – це підзвітність і контроль». Міністр призначив адвоката з прав людини Амаль Клуні спеціальним посланцем із питань свободи ЗМІ. Вона також збере групу експертів, які консультуватимуть уряди країн про те, як закони або дії впливають на свободу преси. Амаль Клуні в своєму виступі невтішно відгукнулася про американського президента і його ставлення до медіа: «Сьогодні в країні Джеймса Медісона є лідер, який засуджує ЗМІ, роблячи чесних журналістів по всьому світу уразливими для зловживань».
Днями з’явилася інформація про те, що російським пропагандистським інформагентствам RT і Sputnik заборонили брати участь у міжнародній конференції з питань свободи ЗМІ в Лондоні. Причина відмови – активне поширення дезінформації цими агентствами. Російське посольство назвало це рішення «прямою політично мотивованою дискримінацією».
Фото: Global News