Анатолій Анатоліч,
Я дуже люблю серіал «Безсоромні», саме американську версію. Восени виходить сьомий сезон, на який я дуже чекаю. Крім того, мені ще дуже подобається «Велика маленька брехня». Я був в Каліфорнії, в Монтереї, а дія серіалу відбувається в тому ж місті. Коли повернувся до України, то був приємно здивований, адже я знову спостерігав ті ж місця і пейзажі.
Даша Коломієць якось порадила на своїй сторінці серіал «Це ми», де одна з історій – життя товстої жінки та її брата-актора. Вона написала, що плаче на кожній серії. Я вирішив його подивитися і не пошкодував.
Ще мені дуже подобається серіал «Дієта з Санта-Кларіти» – про сім’ю ріелторів, в якій дружина головного героя перетворюється на зомбі. Дрю Беррімор грає одну з головних ролей, і вона дуже жорстко і в той же час дуже смішно поїдає трупи.
Зазвичай я дивлюся серіали в дубляжі, але «Як я зустрів вашу маму» знаю буквально напам’ять і дивлюся його в оригіналі. Це взагалі один з моїх улюблених серіалів, він допомагає мені перезавантажитися, я постійно до нього повертаюся і переглядаю. І, мабуть, топовий серіал для мене – це «Доктор Хаус».
«Гру престолів» я так і не додивився, не входить. Починав ще «Світ Дикого Заходу», але теж кинув. Багато хто хвалить його кінцівку, тому я гадаю, що повернуся до нього пізніше. Ще не зайшов серіал за Стівеном Кінгом (якого я дуже люблю).
Валерій Калниш,
В силу свого професійного інтересу це, звичайно, серіали про журналістів і політику. Пророком вважаю Аарона Соркіна і його «Західне крило» і «Відділ новин». При відверто слабкій лінії особистих стосунків він просто ідеально передає політичну і журналістську «кухню». Ідеалізує, звичайно, але це можна пробачити. З останніх на мене колосальне враження справив серіал «Створюючи вбивцю». Дивовижна історія про те, як помилково засудженого хлопця, який відсидів 18 років, після виходу посадили за новий, також не скоєний ним злочин. Зйомки фільму йшли десять років! Естетичне задоволення я отримав від «Патріота» і «Молодого Папи».
Починав я дивитися «Гру престолів», здається, разів чотири. Останнього разу переглянув навіть два сезони. Або три. І кинув. Не можу зрозуміти, що в ньому побачила ця тьма фанатів? Як на мене, він переоцінений. Неодноразово чув про те, що він є мало не політичним посібником з постійними інтригами. Серйозно? Він і близько не стоїть по мірі підкилимності, інтриганства і зради до української влади. Загалом, не оцінив я його.
Кинув дивитися ще кілька серіалів, назв яких і не згадаю. Другий сезон «Фарго» не зайшов. Нудна історія і акторський склад не сподобався. Та ж історія «Під куполом» – занадто затягнули сюжет. «Краще телефонуйте Соул» – ніби все нормально, але якось не пішло. Про всяк випадок скажу, що навіть не починав дивитися всю масу серіалів про зомбі – це вже зовсім маячня.
Якби я знімав серіал, то, напевно, зняв би щось про владу. Не жартівливо-повчальну комедію в дусі «Слуги народу», а серйозне, по типу датського Borgen. Це якщо говорити про художні. Але я зайнявся б (і навіть була така думка, до перегляду «Створюючи вбивцю») документальними серіалами – реальність набагато цікавіше вимислу.
Сергій Дідковський,
Перше місце у «Твін Пікса», у всіх сезонів, тому що Девід Лінч – приголомшливий троль, сюрреаліст і стиліст. Викликає повагу, в тому числі своєю відмовою від мейнстріму. Здавалося, що він зробить новий сезон в згоді з сучасними трендами і тенденціями, зробить його таким, щоб шанувальник популярного серіалу зрадів і знаходився в зоні комфорту. Однак уже в першій серії Лінч відрізав побутового глядача і дав зрозуміти, що він знімає так, як йому самому зручно і комфортно. Перше місце з Лінчем у мене ділить мультсеріал Family Guy, який для мене є взірцем гумору без кордонів. Але при цьому гумору тонкого, з великою часткою доречної сатири на навколишню дійсність і неодмінно хорошим сюжетним завершенням в кожній серії. В деякій мірі Family Guy вчить нас відмови від лицемірства.
Починав і кидав дивитися всі серіали, які нахвалюють в Facebook. Линчем захоплюються в меншій мірі, ніж, наприклад, «Грою престолів» або «Картковим будиночком». До речі, другий серіал я як раз кинув дивитися на другій серії, можливо, даремно, але він абсолютно мене не зачепив. Безсумнівно, гра акторів і якість картинки на висоті. Однак мені він здався набором штампів і кліше з лейтмотивом «політика – брудна справа».
Мені не вистачає фільмів в дусі класики голлівудського кіно («Обличчя зі шрамом», «Касабланка», «Хрещений батько»), в яких драматургія стоїть вище технологічних ефектів і немає ставки на очевидні сюжетні «заманухи» (секс, брутальність і інші символи уваги до фільму).
Якби я знімав серіал, то це був би трилер в суміші з чорною комедією про Київ.
Тетяна Микитенко,
Мій улюблений серіал всіх часів – «Коломбо». Це емоційна прив’язка з дитинства, дуже любила дивитися його з батьками у вихідний день. Крім того, завжди було радісно, що гострий розум перемагає низькі мотивації. У Коломбо було чого повчитися тоді, коли я там мало знала про людську психологію, люблю його й дотепер.
Останнім часом люблю дивитися документалки, це без прив’язки до серіалів, зате зникає враження, ніби ти просто викидаєш час у прірву. До того ж на це мене надихнув все ж серіал «Documentary Now!». Прекрасний. А взагалі, якщо повернутися до розжиження мізків, надаю перевагу серіалам з детективною чи психологічною складовою. Чомусь типу «Криміналісти: мислити як злочинець». Один епізод – одна історія. Зручно в наш шалений, переповнений інформацією час, бо не треба тримати в голові весь пласт того, що трапилося за всі сезони.
Я кидала дивитись гігантську кількість, тому що частину серіалів дивлюся як супровід до іншої діяльності, вони для мене – як щось типу радіо (коли готуєш, наприклад, чи робиш якусь механічну роботу, в якій руки зайняті, а мізки вільні). Кидаю, якщо історія не чіпляє, сюжет не цікавий, актори не переконливі, просто не моє. Наприклад, комедійні серіали мені не заходять, хоча кылька серій для того, щоб знову в цьому переконатися, я можу подивитися.
Життя зараз таке, що ніякий серіал його не затьмарить. Верховна Рада нам такий «Картковий будиночок» пропонує, місцями більш вражаючий за серіальний прототип. Я рідко вмикаю телевізор, але зараз такі інформаційні канали, що скидається на те, ніби це такий дуже саркастичний серіал-пародія на те, як не треба робити медіа. А якщо серйозно, то хотілося б більше історичних серіалів про нас, українців, саме про наше минуле. Причому навіть не ігрових, а документальних.
Юрій Горбунов,
У мене, на жаль, дуже мало часу на перегляд. Я поділяю серіали на естетичні і одухотворені. З вітчизняних подобається серіал «Нюхач». Серіалами вищого пілотажу вважаю Queen («Куїн»), «Мажор» (Rich Kid), «Молодий Папа» (The Young Pope). Вважаю, що «Молодого Папу» потрібно подивитися кожному.
Серіал, який я не подужав і кинув дивитися – «Форс-мажори» (Suits). Незважаючи на те що ролі відмінно розписані, він чудово змонтований, за переживаннями персонажів стежити нецікаво. Дуже важко заходить «Гра престолів», цілком можливо, що через насильство, якого в нашій країні й так багато.
Тема, яка, як мені здається, недостатньо розкрита, це тема підлітків. Тема сексу, відносин підростаючих дітей з сім’єю і світом. Яскравий приклад – серіал «2,5 людини». Це дуже смішно.
Якби я знімав серіал, то це однозначно була б комедія про людські стосунки, переживання звичайних людей. І такий серіал я обов’язково зніму.
Сергій Іванов,
На жаль, немає можливості стежити за новинками, до того ж я люблю закінчені серіали – щоб сісти і подивитися всі серії запоєм, а не чекати тижнями і місяцями на вихід нової. З того, що мені подобається, це «Картковий будиночок», хоча він і досить клішований. Люблю «Ходячих мерців», але перестав за ним стежити. Також подобається «Сини анархії». Ну і, звичайно ж, важливим для себе вважаю перший сезон «Справжнього детектива». А мій найулюбленіший серіал – «У всі тяжкі». Ситкоми у мене йдуть окремим списком: «Книжкова крамниця Блека», «Айтішники», «Політ конкордів». Мені подобаються британські серіали тим, що вони не розмазують одну історію на купу сезонів.
З того, що кидав, це «Мир Дикого Заходу», «Гра престолів». Взагалі не люблю фентезі. Ще не переварюю серіали і фільми про Шерлока Холмса (з Бенедикт Камбербетч), серіал «Елементарно» і совкову екранізацію теж, хоча вона і вважається британцями канонічною. Кращий серіал про Шерлока Холмса – це книга.
В середині 2000-х серіали перетворилися в самостійний вид кіномистецтва, а зараз їх кількість перевищує своїх глядачів. Звичайна людина просто не встигає все подивитися і за всім встежити.
Якби я знімав серіал, то він був би про моє життя. Повірте, вона у мене ох*їтельна і місцями дуже смішна.
Валерія Чачибая,
Тема мені не особливо цікава. Я дивлюся серіали, тільки коли у мене грип, відпустка чи канікули у «Студії Аристократів». Рідко, загалом. З останніх серіалів, які мене захопили, виділю «Велику маленьку брехню» і «Коханців».
Улюбленими серіалами є «Клієнт завжди мертвий» і, звичайно ж, «Сестра Джекі».
Кинула дивитися «Гру престолів» – садизм, насильство і герої не надихають.
Бракує продовження серіалу «Таке життя».
Ольга Сушко,
Мені коментувати нічого. Серіали не дивлюся.
Колаж: Назар Шешуряк