У фрілансерів є принаймні одна перевага перед офісними колегами: люди генерують більше нестандартних ідей, коли вони перебувають удома або в іншому відокремленому просторі. Але що робити тим, хто ув’язгнений у чотирьох стінах офісу?
Чим ширше відчуття навколишнього простору, тим більше ми схильні до створення оригінальних концепцій.
Цей принцип пов’язує довкілля і творчість. Причому об’єкти поряд впливають на конкретне і деталізоване мислення, а сприйняття речей далеко від нас стимулює абстрактне мислення, креатив. На щастя, розширювати простір фізично не доведеться – існують 4 кращих методи візуального обману мозку.
Краєвиди та перспективи
Працюйте навпроти вікна
Архітектори розширюють простір за допомогою вікон, французьких дверей та екранів. Для творчого мислення важлива не лише наявність вікна, а й краєвид із нього. Споглядання глухої стіни, вузької вулиці або дворика не принесе такого ефекту, як погляд на велику площу.
Висота стелі
Заведіть високу книжкову шафу або стійку
Згідно з дослідженням 2009 року в Університеті Британської Колумбії, люди краще виконють творчі завдання під стелями 3 і більше метрів заввишки. В Україні не всім щастить з соборними стелями. Вертикальні смугасті шпалери, високі книжкові шафи і панелі, моногамні стеля і стіни, штори до підлоги візуально роблять простір вищим, ніж він є насправді.
Колір стін
Шукайте сині або зелені стіни
Оптично стіни холодних тонів створюють відчуття розширення простору назовні, а стіни теплих всередину. Вибираємо холодні відтінки. Також експерименти з вимірюванню ефектів синього і зеленого показують, що їхній вплив покращує креативне мислення.
Мистецтво та дизайн
Надихайтеся мистецтвом
Людський мозок дуже імпресіоністичний. Пейзажі, яскраві картини, сучасне мистецтво з прихованими смислами дає змогу відволіктися і надихає на пошук творчих рішень.
Дотримуйтесь гайду, розширюйте простір, а заразом і своє креативне мислення.
Фото: pixabay