Чотири члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у вівторок, 28 травня, провели брифінг, на якому повідомили, що планове засідання може відбутися 13 червня. Раніше про можливе проведення засідання цього дня повідомляла перший заступник голови регулятора Ольга Герасим’юк, яка виконує обов’язки голови відомства.
Заступник голови регулятора Уляна Фещук повідомила, що засідання 28 травня не буде через відсутність кворуму – не було звільненого президентом Володимира Горковенка, Ольги Герасим’юк і Олега Черниша. Хоча раніше в коментарі «Телекритиці» Ольга Герасим’юк повідомила, що засідання 28 травня, на проведенні якого наполягала президентська четвірка від Порошенка, не відбудеться, оскільки було неправильно складене подання щодо нього, а проекти рішень не були надані за шість днів до проведення засідання. Оскільки засідання не було затверджене, апарат регулятора не розсилав запрошення мовникам, питання яких передбачалося розглядати на ньому. Також засіданні анонсувалося на сайті відомства.
Уляна Фещук акцентувала на тому, що через непроведення засідань відомство не може створити робочу групу з виборів. «Почався виборчий процес, а ми не можемо навіть сформувати робочу групу для моніторингу телерадіопрограм. (…) Нацрада буде проводити моніторинг, але його результати виявляться не розглянутими», – вважає чиновниця. За її підрахунками, були зірвані чотири засідання регулятора. За фактом не було два засідання 10 і 21 травня.
Є шість членів, усі вони легітимні, до них немає жодних питань. Якщо буде повний склад, то рекомендую провести засідання 13 травня, – Олександр Ільяшенко
Член Нацради Олександр Ільяшенко повідомив, що з завтрашнього дня він іде в двотижневу відпустку, що унеможливлює збори кворуму. Можливою датою наступного засідання він назвав 13 червня і просить інших членів підтримати цю дату. «Є шість членів, усі вони легітимні, до них немає жодних питань. Якщо буде повний склад, то рекомендую провести засідання 13 травня», – запропонував чиновник.
Член Нацради Сергій Костинський назвав відсутність засідань саботажем. «Мені здається, ми маємо справу з саботажем. Мета блокування роботи Нацради мені не зрозуміла», – зазначив чиновник.
Нагадаємо, в. о. голови регулятора Ольга Герасим’юк раніше повідомила, що не змогла відкрити два останні засідання регулятора (10-го і 21 травня) з тієї причини, що звільнення президентом Петром Порошенком голови Нацради Юрія Артеменка та призначення на його місце Володимира Горковенка могло бути визнано незаконним. Зі слів Герасим’юк, вона звернулася до Верховної ради за роз’ясненням зазначеної законодавчої колізії, зокрема, щодо необхідності голосування членам Нацради за звільнення своїх колег за власним бажанням, і чекає на відповідь. Уляна Фещук 24 травня повідомила про те, що Нацрада звернеться до парламенту з проханням закрити вакантне місце восьмого члена регулятора до початку виборів, оскільки відповідний парламентський Комітет з питань свободи слова вже провів конкурс. Востаннє регулятор звертався до Комітету з цим питанням у червні минулого року.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 24 травня своїми указами звільнив Юрія Артеменка з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), а також поновив його на посаді члена Нацради, звільнивши з цієї посади Володимира Горковенка, призначеного до Нацради 4 травня екс-президентом Петром Порошенком. 27 травня Горковенко подав до суду, щоб оскаржити скасування свого призначення в Нацраду.
Як повідомлялося, юридично процедура звільнення Артеменка і його призначення в НКРЗІ не була дотримана – за звільнення Артеменка з Нацради мали проголосувати члени регулятора, а призначення президентом Артеменка в НКРЗІ мало відбутися за поданням прем’єр-міністра.
Фото: Анна Федорук