Купівля 13% Le Monde – це перший крок на шляху до мети бізнесмена: опинитися в раді директорів видання, щоб «ухвалювати рішення і ділитися ідеями». При цьому бізнесмен запевняє, що навіть якщо б він був одноосібним власником видання, він не втручався б у його редакційну політику, повідомляє NYT.
Чех купив дещо менше половини 27% частки банкіра Метью Пігасса (Matthieu Pigasse) яка, як повідомляється, оцінюється в 34 мільйони євро ($38,6 мільйона). Угода відбулася в березні. Початковий план банкіра полягав у тому, щоб продати весь пакет акцій. Однак це викликало невдоволення всередині країни, в Єлисейському палаці виникли побоювання з приводу іноземного володіння вітчизняними ЗМІ.
Видання акцентує на тому, що 43-річний Деніел Кретінскі заробив свої статки на вугіллі і газі. Причому його газовий бізнес вміщує володіння частиною трубопроводу, яким через Словаччину на Захід в обхід України йде російський газ. У NYT розмірковують, навіщо Кретінскі знадобилося антикремлівське видання, якщо його бізнес досить сильно пов’язаний із російським газом.
Це вже не перша медійна угода на французькому ринку для Кретінскі. Минулого року чех купив лівоцентристський тижневик Marianne за 5 млн євро і призначив там головним редактором представника консервативних поглядів, журналістку Наташу Полоні.
Нагадаємо, Le Monde видається у Франції з 1944 року. У видання 100 000 передплатників на друк, понад 200 000 платять за онлайн-доступ. До 2010 року найбільшим акціонером видання був штат журналістів газети – 53% належали працівникам газети, решта 47% ділили між собою Danone, BNP Paribas і французький магнат Франсуа Піно. Наприкінці 2010 року мільярдер Ксав’є Ньєлі, банкір Матьє Пігасс і нині покійний співзасновник будинку моди Yves Saint Laurent П’єр Берже за $150 млн придбали 64% акцій газети, коли вона опинилася на межі банкрутства. Раніше у ЗМІ була інформація про те, що інтерес до придбання газети виявляв французький медіахолдінг Lagardère.
Фото: pixabay