Перебіг подій змінив один документ – Закон про народне представництво, який було ухвалено у Великій Британії в 1918 році. Тоді жінки віком старше тридцяти років отримали своє перше право голосу на виборах у країні. Цей документ не лише став першим кроком для мільйонів англійок в боротьбі за їхні права, а й запустив по всьому світу хвилю змін до виборчого права.
Незабаром право голосу отримали жінки в Німеччині, Греції, Данії, Іспанії, США і в Радянському Союзі. «Телекритика» вирішила з’ясувати, як у світі відзначають сьогоднішню дату.
Channel 4: Тиждень пам’яті та сторічні бабусі
Серйозно до річниці отримання жінками права голосу підготувався британський Channel 4. На суспільному каналі вийшло відразу кілька проектів, приурочених до сторіччя. Найочікуванішим став фільм, створений афільованим із Channel 4 агентством 4Creative, який сьогодні має вийти на екрани Британії. У ньому не тільки простежується хронологія боротьби за право голосу, а й розповідається про те, що більшість цілком звичайних сьогодні речей ще сто років тому були взагалі недоступні жінкам.
Крім цього, телеканал запустив в мережі хештег #Vote100. Застосовуючи його, Channel 4 закликає всіх жінок розповідати про гендерну дискримінацію, порушення прав жінок, а також про свої невеликі перемоги в боротьбі за права.
Відзначаючи сторіччя боротьби жінок за свої права, Channel 4 вирішив ніби перемотати це століття назад – і записав спогади нині столітніх мешканок Великої Британії. Також у сьогоднішній сітці телепередач на британському суспільному телеканалі можна побачити серію соціальних роликів, в яких пояснюється, наскільки важливий феміністичний рух сьогодні.
The Guardian: Вулиці Британії тоді та зараз
BBC: Супервумен-1918
Про Еммелін Панкхерст і Міллісент Фоссет сьогодні можна прочитати хіба що в запилених книжках із всесвітньої історії. Тим часом, саме ці жінки на початку ХХ століття фактично започаткували рух суфражисток у Британії – а отже й проводили перші демонстрації. Під час боротьби, що тривала більше десяти років, завдяки зусиллям Панкхерст і Фоссет Великій Британії таки вдалося першій узаконити право голосу для жінок.
Для Британії ці два імені – синоніми національних героїнь, тож більшість британських телеглядачів (на відміну від українських) архівних досліджень на цю тему не потребують. Інша справа – найменші глядачі. Для них канал BBC підготував невеликий мультик про цих, без будь-якої іронії, британських супергероїнь. У ньому Еммелін Панкхерст і Міллісент Фоссет у латекстних костюмах здобувають права для жінок. Таким чином у найдоступнішій формі подають нудні історичні факти для юної аудиторії.
Evening standart: Топ корисних речей
Мелінда Гейтс і світова боротьба за права жінок сьогодні
В американських медійних колах сьогодні набирає популярності ролик, знятий благодійним фондом Білла та Мелінди Гейтсів. У ньому дружина одного з найбагатших людей вирушає до країн третього світу, щоб показати, як триває боротьба за права жінок у 2018 році.
Якщо підсумувати, то більшість зарубіжних онлайн- і друкованих ЗМІ зупинилися на форматі текстового огляду подій. Щодо телебачення, то багато телеканалів світу на честь цього чудового ювілею покажуть сьогодні в прайм-тайм фільм «Суфражистки» 2015 року режисера Сари Гаврон.
Заголовне фото: Infodays