Луцький телеканал «Аверс», журналісти якого 8 травня заявили про напад на них працівників місцевої митниці, 9 травня у випуску новин показав відео конфлікту. 8 травня знімальна група «Аверса» приїхала до ресторану в селі Світязь Шацького району Волинської області на день народження начальника митного поста «Ягодин» Олександра Онікійчука.
Працівники телеканалу стверджують, що на матеріали телеканалу про пропуск через кордон 1300 кг бурштину під виглядом палива керівництво митниці не реагує. Журналісти зазначили, що за столом у ресторані перебував «весь бомонд Волинської митниці», та гості Онікійчука були не раді пресі. «Тим часом нашого оператора відводить убік людина, яку ми бачили за одним столом із митниками. І пошкоджує камеру», – сказано в матеріалі.
Після цього, зі слів авторів сюжету, знімальну групу вивів до сусідньої зали заступник начальника одного з відділів Волинської митниці й чоловік власниці готельно-ресторанного комплексу «Лемарк» Олександр Марчук. «Найстрашніше сталося на вулиці, тільки-но ми вийшли з так званих переговорів. На нас напали п’яні митники, які були на іменинах Олександра Онікійчука. Почали шкодити техніку, зривати посвідчення з ший. І силою забирати телефони. Напали і побили водія та оператора. Розбили камеру. У водія викрали посвідчення водія, документи на автомобіль та банківські картки», – заявили автори.
Журналістка підкреслила, що у неї пошкоджена рука і що заступник начальника одного з відділів «Ягодина» Віктор Лончук обіцяв її на наступний день «закопати». «На місце події ми викликали поліцію і швидку. Написали всі необхідні заяви і дали пояснення. Докази злочинів ми надаємо поліції, сподіваємося, що нападники, яких ми впізнали, відповідатимуть згідно із законодавством, незважаючи на свої високі посади», – сказано в матеріалі.
Прес-служба Головного управління Національної поліції у Волинській області повідомила, що відомості про інцидент внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України: «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», «відкрите викрадення чужого майна – грабіж» і «умисне легке тілесне ушкодження».
Нагадаємо, Європейська федерація журналістів 10 травня ухвалила спеціальну заяву солідарності з українськими колегами, які стали жертвами переслідувань у РФ, Криму та на окупованому Донбасі.
Фото: МІП