Аналоговий сигнал на півострові вимкнуть 3 червня в населених пунктах з населенням менше 100 тисяч осіб. У Сімферополі, Керчі та Великій Ялті «протягом певного часу ще можна буде приймати аналоговий сигнал». Про це повідомляє російське агентство «РИА-Новости» з посиланням на «міністра внутрішньої політики, інформації та зв’язку РК» Сергія Зирянова.
У публікації зазначено, що цифрове телебачення працює в Криму з січня 2019 року. На сьогодні покриття цифровим ТБ становить понад 95% території півострова, сигнал забезпечують понад 40 веж. «Міністр» запевняє, що цифрова мережа добудована: «Якщо на початку 2018 року у нас було 18 веж, то наприкінці року 44 – 38 веж у Криму і 6 у Севастополі».
Також він додав, що в бюджеті півострова закладено 60 млн рублів на виплату компенсації малозабезпеченим кримчанам під час підключення до цифрового телемовлення. Вони отримають компенсацію на придбання ТВ-тюнера або дециметрової антени до 1,5 тис. рублів. Також йдеться про «соціальну компенсацію» на придбання супутникового обладнання до 5 тис. рублів. За даними «міністра», нібито трохи більше як 4% жителів Криму приймають сигнал із супутника.
Раніше російські ЗМІ повідомляли, що Минкомсвязь Росії визначила список регіонів, у яких аналогове мовлення буде продовжене до 14 жовтня 2019 року.
Як повідомлялося, Минкомсвязь РФ у лютому представила список населених пунктів, які не будуть охоплені цифровим ефірним наземним мовленням, у переліку було 166 населених пунктів на анексованому півострові, не охоплених ефірної цифрою.
Нагадаємо, у кримській цифрі працює 28 телеканалів, розподілених на три мультиплекси. Її «рестарт» відбувся після анексії півострова і так званої націоналізації об’єктів українського Концерну РРТ. Оператором місцевої цифри, як і аналога, стала державна Російська телевізійна і радіомовна мережа (РТРС) – її філія «РТПЦ Республики Крым» була створена на базі захопленого філії КРРТ (Кримський РТПЦ). У компанії «Зеонбуд» у Криму було 18 передавальних станцій, вони увійшли до РТРС. Голова філії – Геннадій Гордєєв – раніше працював головним інженером на кримській філії українського Концерну РРТ; його заступник Валерій Фадєєв – колишній український військовий, який зрадив українську присягу; ще один заступник – Володимир Романько, до окупації він був заступником голови кримської філії Українського державного центру радіочастот.
Фото: pixabay