Кожен випуск розкриє таємниці бойових дій 1939–1945 років, які досі приховували під суворим грифом секретності. Хто врятував світ від атомної перемоги фюрера, як в Україні зірвали нацистський план «Барбаросса», якою була справжня ціна «сталінської перемоги», кому довелося пройти шлях від фаворита Сталіна до найвідомішого антигероя тих подій і ще безліч питань, які залишалися без відповідей, вперше пролунають у програмі.
Ведучими спецвипусків «Загубленого світу» стали Максим Сухенко та Геннадій Попенко.
Наша команда не тільки знайшла унікальні архівні відео, відомості й артефакти, а й відтворила батальні сцени, вибухи та перестрілки, які змінили хід цієї непростої історії
«Ми намагалися показати інший бік Другої світової війни, про який не розповідають на уроках історії і не знімають фільми. Це новий погляд на минуле та героїв, імена яких, на жаль, довгі роки були невідомі, – зазначає Максим Сухенко. – Наша команда не тільки знайшла унікальні архівні відео, відомості й артефакти, а й, щоб передати атмосферу того часу, відтворила батальні сцени, вибухи та перестрілки, які змінили хід цієї непростої історії».
Крім того, під час зйомок експерти проекту занурювалися з драйверами в пошуках слідів тактики «випаленої землі», випробовували найнебезпечніші методи ведення війни, споруджували плавзасоби з підручних матеріалів, як це робили вояки «чорної піхоти», а також досліджували спецтехніку, яку використовували в бойових діях.
«Тільки зараз ми можемо говорити про це чесно і відверто. І хоча свідків майже не залишилося, відкрито багато секретних архівів, які дають широке поле для досліджень. Іноді заради нових фактів доводилося йти на ризик. Наприклад, щоб знайти навісну переправу тих часів, ми занурювалися біля ДніпроГЕСу, коли температура води була не більше +5°. Це було досить екстремально», – розповідає Геннадій Попенко.
8 травня о 16:25 відбудеться прем’єра випусків «Найкращий ворог Сталіна» і «Гібридні армії Другої світової».
9 травня о 17:35 відбудеться прем’єра випусків «Одноразові солдати Сталіна» та «Поворот не туди».
Фото: піар-служба «2+2»