Відповідну заяву було розміщено в суботу, 4 травня, на сайті Нацради.
«Термін моїх повноважень як члена Національної ради завершується у липні. Однак сьогодні, за два місяці до його завершення, я вирішив подати у відставку і піти з посади», – повідомляє Артеменко.
Він назвав дві причини такого рішення – втома і пропозиція іншої роботи. «По-перше, проста людська втома – протягом 5 років у постійному стресі працювати щоденно, по 10–12 годин, інколи навіть без вихідних. По-друге, пропозиція, що надійшла саме в цей час, перейти на іншу роботу», – написав голова Нацради.
Серед своїх досягнень Артеменко назвав, зокрема, будівництво радіомережі суспільних радіостанцій, створення мережі «Армії ФМ», упровадження цифрового радіо в Києві, роздачу ФМ-частот для форматних радіостанцій, моніторинг дотримання телерадіоквот українською мовою, заборону 80 російських телеканалів.
Також Артеменко зазначає, що саме при ньому було подолано корупцію в Нацраді: «Разом ми подолали той негативний імідж, що роками, до приходу цього складу, належав Національній раді – “Хабар в обмін на ліцензію”».
Також чиновник назвав те, що «не встиг» реалізувати: «Серед мрій, що не встиг реалізувати – домогтися ухвалення нового закону про аудіовізуальні послуги, запустити фольклорне радіо, відкрити освітній та військово-патріотичний телеканали, добудувати мережу суспільного мовлення, створити потужний моніторинговий центр».
Юрій Артеменко працював на посаді з 4 липня 2014 року. За квотою президента призначені також Уляна Фещук, Валентин Коваль та Сергій Костинський, 5-річний термін повноважень яких завершується в 2020–2021. Раніше в коментарі «Детектор медіа» вони повідомляли, що не планують залишати свої посади завчасно.
Наступне засідання Нацради заплановане на 10 травня. Обов’язки голови Нацради на час відсутності Артеменка зазвичай виконує перший заступник голови – Ольга Герасим’юк, призначена за парламентською квотою.
Нагадаємо, президентська частина Нацради за останні півроку 5 разів блокувала оголошення конкурсу на вільні частоти для суспільних радіостанцій. На своєму останньому засіданні 24 квітня саме президентська четвірка пролобіювала продовження на 10 років ліцензії на застарілу технологію ефірного цифрового мобільного ТБ для компанії з непрозорою структурою власності «Етер», пов’язаної із «Зеонбудом».
UPD. Президент Петро Порошенко звільнив Юрія Артеменка. Відповідний указ від 4 травня розміщено на сайті президента. «Відповідно до пункту 13 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: звільнити Артеменка Юрія Анатолійовича з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», – йдеться в указі.
Фото: Анна Федорук