Фільм-діалог покаже історію за допомогою двох точок зору: бійця Української повстанської армії і партизана «Свободи і Незалежності», спадкоємиці Армії Крайової. Український і польський народ з 1939 по 1946 роки були поміж двох вогнів, їх роздирали Радянський Союз і нацистська Німеччина, а іноді їм доводилося воювати й один із одним. Однак у 1946 році вони провели спільну успішну операцію проти сил НКВС у місті Грубешів.
У створенні фільму допомагав Євген Штендера, єдиний із живих на сьогодні учасників тих подій. Матеріал створювався на основі спогадів Штендери і поляка Голембйовського, документів із архівів СБУ, а також, особистих архівів польських учасників операції. Консультували фільм Ірина Горбань, Володимир Бірчак і Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті та колишній директор архіву СБУ. Про це режисер фільму розповіла в коментарі «Телекритиці».
Виробництво «Рубежу» здійснювала компанія «АС “УМ-ГРУП”» за допомогою Держкіно, яке повністю оплатило створення картини з бюджетом 3 млн 468 тис. 235 грн.
Режисер фільму Олеся Моргунець-Ісаєнко («Казка про гроші») разом зі сценаристом Тарасом Лазером під час роботи над «Рубежем» знайшли тему для наступного фільму, що також стосується теми польсько-українських відносин.
«Мені сказали, що немає режисера на цей проект (“Рубіж”). Я почитала заявку, мені тема здалася цікавою, історію люблю з дитинства, а ось про стосунки українців і поляків під час Другої світової нічого толком не знала. Подумала: “Якщо мені цікаво – має бути цікаво й іншим”. Коли погоджувалися, не знала, наскільки непростою буде ця тема, що в пошуках матеріалів ми з моїм сценаристом знайдемо тему для наступного фільму, документального, “Переселення 44–46”», – розповідає режисерка в коментарі «Телекритиці».
«Переселення 44–46» перебуває поки на етапі розробки сценарію і створення тизеру, а в майбутньому творці планують подавати його на пітчинг Держкіно.
Також завершилися зйомки екранізації роману-бестселера Василя Шкляра «Чорний Ворон», який розповість про нелегку боротьбу з більшовиками.