Коли будуть оголошені всі фільми-учасники, «Телекритика» обов’язково наасть вам гід програмою. А поки розповідаємо, що нового на нас чекає в організації і спецпоказах.
Найкраща комедія усіх часів
Саме так Американський кіноінститут охарактеризував фільм із Мерілін Монро та Тоні Кертісом «Дехто любить гарячіше» (на пострадянському просторі більш відомий як «У джазі тільки дівчата»). На відкритті фестивалю покажуть його відреставровану версію; як зауважив гендиректор «Молодості» Андрій Халпахчі, обзавестися якісною копією голлівудської класики – справа не дешева, тож скористайтеся моментом, якщо любите класичний Голлівуд.
Жіноче журі
Судити фільми міжнародної конкурсної програми цього року буде «гендерне журі», що складається з жінок. Очолить його нещодавня лауреатка «Золотої дзиґи» Ірма Вітовська.
Весняний ребрендинг
На честь того, що фестиваль тепер відбувається у весняно-літній період, була розроблена нова візуальна концепція, в центрі якої – олень на зеленому моріжку. У зв’язку з «потеплінням» кінофоруму додалися і нові локації фестивалю – ближче до Дніпра.
Студентська акредитація
Цього року студенти профільних вишів вперше мають можливість акредитуватися на фестиваль за 300 грн (акредитація для преси, своєю чергою, обійдеться в 350 грн). Вона дає доступ до майстер-класів, прес-конференцій та презентацій – і, звісно, перегляду близько 200 фільмів.
Нова позаконкурсна програма
З програмою фестивалю можна ознайомитися за посиланням: щоправда, як і у випадку з Канським кінофестивалем цього року, організатори заздалегідь оголосили тільки близько 90% всіх очікуваних фільмів. Програмний директор Ігор Шестопалов і гендиректор Андрій Халпахчі уточнюють, що принаймні в секціях «Міжнародний конкурс» і «Українські прем’єри» можуть з’явитися ще по два фільми. (До речі, цього року відбірникам довелося подивитися близько 2000 фільмів, 500 із яких були повнометражними.) Крім вже знайомих позаконкурсних програм Sunny Bunny, «Скандинавська панорама», FORMA, «Фестиваль фестивалів» тощо у розкладі з’явиться секція «Канадський фокус».
Виставка ксеноморфів
Сказати, що несподівано було побачити діячів українського кінематографа, зокрема голову Держкіно Пилипа Іллєнка, на тлі проекції ксеноморфа – нічого не сказати. А річ у тім, що в рамках «Молодості» відбудеться виставка художника-сюрреаліста Ганса Гігера, чия фантазія і породила знаменитий образ «Чужого», втілений у фільмі Рідлі Скотта. Сам фільм теж можна буде побачити на фестивалі.
На прес-конференції також повідомили, що сума державної підтримки фестивалю цього року становитиме 6 млн грн. Зі слів Халпахчі, організовувати кінофорум стало простіше. «Не лише тому, що зросла сума державної підтримки, а й тому, що змінилася карта української кіноіндустрії. [Раніше] вироблялося мало українських фільмів, до того ж невисокої якості, – і коли нас запитували, чому українські фільми не беруть участі в конкурсі, ми пояснювали, що вони не відповідають цьому рівню, що вони будуть погано себе почувати в рамках міжнародної програми. А сьогодні українська індустрія по-справжньому існує», – пояснив гендиректор фестивалю, привітавши Нарімана Алієва з потраплянням до секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.
Нагадаємо також, що в Каннах буде показаний короткометражний фільм спільного виробництва України, Ізраїлю та Великобританії.
Фото обкладинки: прес-служба кінофестивалю «Молодість»/Артем Галкін