У єдиного провайдера ефірного цифрового телебачення, компанії «Зеонбуд», змінилися власники. Тепер 75% компанії належить п’ятьом громадянам Латвії. Відповідна інформація відображена в опублікованій компанією структурі власності за 2018 рік.
Юридичною особою «Зеонбуду» – ТОВ «Зеонбуд» – як і раніше володіє кіпрська компанія Planbridge Ltd. Змінилися власники цієї компанії. Тепер нею володіють п’ять офшорів: CliffPort Complex Ltd (16,68%) – зареєстрований на Британських Віргінських островах, належить громадянину Латвії Сергію Нікітіну; BrightWill Industrial Ind (16,66%) з БВО – належить громадянину Латвії Андрію Стамбуліді; BondWall Exrpess Ltd (16,66%) з БВО – належить громадянці Латвії Алісі Живаловій; Follberg Investment Ltd (25%) з БВО – належить двом громадянам Латвії – Вадиму Жданову та Ігорю Твердову. Ще 25% як і раніше контролює Adisson Trading Ltd (Беліз). Через ще два офшори її контролює британець Томас Адріан Девід Майллз.
Раніше 75% «Зеонбуду» контролювали через офшори троє кіпріотів – Деметріс Феллас, Ренос Мічалакі Янгоу, Дякоу Грегоріс. Компанія Planbridge Limited належала трьом іншим компаніям, дві з яких були зареєстровані в Белізі (Burgerville Holdings Limited і Adisson Trading Limited), третьою компанією вказана Follberg Investments Limited.
Угода з латвійцями відбулася 11 листопада 2018 року – всі п’ятеро придбали акції компанії. У документі також зазначено, що Сергій Нікітін живе в Лондоні, адреса чотирьох інших латвійців – у Ризі.
Тимчасово виконуючим обов’язки директора компанії залишається Ірина Аляб’єва.
Примітно, що закон про прозору медіавласність відводить ліцензіатам Національної ради з питань телебачення і радіомовлення місяць на подання заяви про зміну власності. Чи встиг «Зеонбуд» вкластися у відведені законом терміни, не повідомлялося. У регулятора був місяць на розгляд документів, після чого цю інформацію Нацрада мала внести до ліцензії провайдера, чого до сьогодні так і не відбулося.
Нагадаємо, в жовтні 2018-го у Раді з’явився законопроект народних депутатів Юрія Берези («Народний фронт») і Олександра Шевченка (позафракційний), який зобов’язував «Зеонбуд» назвати українських власників. Його затвердив Комітет Верховної ради з питань свободи слова, однак документ так і не був винесений на перше читання.
Фото: pixabay