Національна рада з питань телебачення та радіомовлення під час засідання 11 квітня ухвалила рішення про затвердження конкурсних умов та оголошення конкурсу на мовлення на двох вільних програмах каналу багатоканальної телемережі стандарту DVB-T2 (MPEG-4) в Одесі. На конкурс виставлено 11-ту і 12-ту програми 27-го цифрового каналу, оператором телекомунікацій якого є державний Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
Відповідно до конкурсних умов, у конкурсі можуть брати участь телерадіоорганізації, які мають намір здійснювати місцеве або регіональне мовлення. Також рекомендоване розміщення соціально важливих та інформаційних передач.
Під час розгляду цього питання відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко розповів, що в одеському місцевому мультиплексі Концерну РРТ мовить уже 10 телеканалів. Водночас у Одесі залишилося дві компанії, які мають аналогові ліцензії на мовлення, але не мають цифрових. Вони звернулися до Нацради з проханням вирішити цю ситуацію. Зі слів Олександра Ільяшенка, регулятор звернувся до Концерну РРТ, на балансі якого перебуває цифровий передавач у місті Одесі, щоб провести технічне переобладнання і збільшити кількість каналів мовлення. Концерн РРТ виявив готовність здійснити таке переобладнання, щоб оголосити конкурс на ще два вільні місця у цьому місцевому мультиплексі. Голова Національної ради Юрій Артеменко додав, якщо ці два мовники подадуться на конкурс і стануть переможцями, буде виконане зобов’язання про те, що всі місцеві мовники Одещини, які мають аналогові ліцензії, матимуть можливість мовити у цифрі.
За інформацією «Телекритики», заявки в Нацраду подали телекомпанії «Град» та «АРТ». Без цифрової ліцензії крім «Граду» в Одесі залишаються аналогові канали Plus (колишнього мера Одеси Олексія Костусєва, зі сфери впливу Геннадія Труханова) і «Глас» (за даними одеських ЗМІ також підконтрольний Труханову). Два останні не виявляли бажання потрапити в місцеву цифру.
Аналоговий канал «Град» подавався на частоту в Одесі на листопадовому конкурсі, у мовника є цифрова ліцензія на шість частот у області в мережі компанії «Зеонбуд», які той отримав раніше на конкурсі у вересні 2018-го. «Інститут масової інформації» відносить канал до сфери впливу Геннадія Труханова. Каналом володіють Анатолій Балінов (49%, він же директор) і Тетяна Шпалтакова (51%). Балінов очолював депутатську групу «Довіряй справам» Труханова. Тетяна Шпалтакова має спільний бізнес із нардепом від БПП Геннадієм Чекітою. Раніше телеканалом володів екс-нардеп і місцевий одеський бізнесмен Олексій Козаченко. За даними «Телекритики», він зберіг вплив на канал через Шпалтакову. Юрій Артеменко на конкурсі в листопаді закликав компанію відмовитися від виграних у вересні частот на цифрове мовлення в мережі «Зеонбуд», а заступник голови Уляна Фещук радила представникові телеканалу мовити в кабелі, оскільки це економно.
Компанія «ТРК “Арт”» мовить в аналогу як «7 канал», поділяючи частоту з ТОВ «“Ріак-інформ”». Обидві компанії належать місцевому забудовнику Аднану Ківану. Компанія «Ріак-інформ» отримала цифрові частоти в Одеській області на конкурсі в листопаді 2018-го для цілодобового мовлення з логотипом «7 канал».
Це третій конкурс Нацради, спрямований на те, щоб забезпечити цифровими ліцензіями мовників Одещини. За підсумками попередніх конкурсів, які було підбито 27 грудня 2017 року і 22 листопада 2018 року, право мовити у цифрі в цьому краї отримали 11 регіональних та місцевих телерадіокомпаній. 10 місць в одеській цифрової мережі КРРТ були розподілені Нацрадою так: три телеканали, які належать людям із оточення президента («Думская.TV» нардепа БПП Олексія Гончаренка, «Одеса 1» лідера київського осередку партії «Наш край» Володимира Макеєнка та «Здоров’я» нардепа від БПП Дмитра Голубова); два телеканали минулої осені були перекуплені Михайлом Івановим, який здійснює консалтингові послуги в морській галузі («Південна хвиля» і OLViA); три канали належать забудовнику Володимиру Галантернику, якого називають покровителем мера Одеси Геннадія Труханова («Перший міський», GTV і А1); ще два місця у «7 каналі» Аднана Кивана, а також каналу «ПлюсПлюс» з групи «1+1 медіа».
У місцевій цифрі «Зеонбуду» 4 місця були розподілені так: громадський канал «UA: Одеса»; «Академія» Дмитра Голубова, «Репортер» екс-голови правління банків ПУМБ і «Ренесанс Кредит» Сергія Черненка; «Третій цифровий» (порівну володіє сім’я Продаєвичів і структури екс-регіонала Сергія Ківалова).
Фото: pixabay