В українському інтернет-просторі ресурс під назвою bigmir)net з’явився в далекому 2000 році – простий дизайн інтерфейсу, багато новин із кричущими заголовками і буквально кілька найпотрібніших рубрик – новини України, світу та шоу-бізнесу. Цей ресурс був дітищем досить амбітного на той час директора компанії SputnikMedia.net Джеда Сандена. Завдяки агресивній рекламі й активній роботі регіональних рекламних менеджерів сайт активно набирає популярності та буквально за півроку виходить у топ інтернет-ресурсів в українському сегменті поряд із Ping і Rambler.
Основна складова його успіху – скандальний рейтинг сайтів від bigmir)net, про який ще роками писатимуть ЗМІ. Річ у тім, що, на думку журналістів, місця в рейтингу bigmir)net були завищені й не відповідали дійсності. Крім цього, правила та принципи участі сайтів у рейтингу bigmir)net практично дослівно повторювали раніше існуючий рейтинг на Ping.
Незабаром рейтинг від bigmir)net ще спливе у ЗМІ. Наприклад, у 2007 році журналісти «Української правди» звернуть увагу на те, що з рейтингу в категорії «Політика» зникне сайт «Партії регіонів». Провівши невелике розслідування, журналісти дійшли висновку, що причиною зникнення сайту стало те, що команда Віктора Федоровича використовувала так звану накрутку переглядів, щоб підвищити рейтинг сайту своєї партії.
Певний спад популярності bigmir)net намітився після того, як у 2007 році пошукова система Yandex відкрила пошук за місцевимм сайтами. Цього ж року на український ринок зайшов і Google. А ось головний конкурент bigmir)net до 2014 року, Mail.ru, вийшов на український ринок у 2008.
Сьогодні портал складається з інформаційних розділів, таких як Ivona, «Спорт», «Афіша», «Фінанси», «Техно» та інші. А також сервісів – «Рейтинг сайтів», «Пошта», «Погода». За даними з відкритих джерел, bigmir)net із 2013 року входить у холдинг UMH Digital (UMH group), який того ж року Петро Порошенко та Борис Ложкін продали (99,9% акцій) бізнесменові Сергію Курченку.
Якщо ж говорити про статистику, то, за даними bigmir)net, сайт читають у 218 країнах, у 14 943 населених пунктах по всьому світу. До речі, з України ресурс відвідують тільки 43% відвідувачів. 57% – із країн Європейського союзу, колишньої СНД, а також із таких екзотичних країн, як Гвінея Бісау або Уганда. Розробники порталу уточнюють, що в Україні сайт найпопулярніший у центральній частині та південно-східних областях. Після Києва (20% відвідувачів) та його області найбільше сайт відвідують жителі Дніпропетровської і Харківської областей.
У середньому на місяць у сайту понад 6 мільйонів користувачів із 43 млн переглядів сторінок, відзначають у bigmir) net. Також на честь ювілею портал анонсував, що найближчим часом готує великі зміни, які зроблять сайт більш зручним для користувачів і принесуть нові можливості рекламодавцям.
Ну що ж, подивимося. Редакція «Телекритики» бажає bigmir) net успіхів і натхнення.