Жителі окремих районів Луганської області найближчим часом будуть позбавлені не тільки доступу до ефірного телерадіомовлення, а й послуг мобільного зв’язку і доступу в інтернет. Про це йдеться в зверненні «Інтернет Асоціації України» (ІнАУ) до секретаря РНБО Олександра Турчинова.
«Численні суб’єкти господарювання в сфері телекомунікацій, що використовують об’єкти Луганської філії Концерну РРТ і надають жителям регіону послуги зв’язку і доступу до інтернету, змушені були в цих умовах (йдеться про відключення об’єктів КРРТ від електрики. – Ред.) перейти на резервні джерела живлення, ресурс яких обмежений. Якщо ситуація найближчим часом не буде виправлена, і державні споживачі не усунуть або не реструктуризують борг Луганської філії Концерну РРТ перед ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», споживачі Луганської області будуть позбавлені не тільки доступу до ефірного телемовлення, а й послуг мобільного зв’язку та доступу до інтернету», – йдеться в листі ІнАУ до Олександра Турчинова.
Нагадаємо, 4 квітня без електрики залишилися об’єкти Концерну РРТ у 6 населених пунктах Луганської області (Станиці Луганській, Сватовму, Біловодську, Міловому, Новопскові та Лисичанську). Відключення передавачів сталося через заборгованість держпідприємства перед енергетичною компанією «Енер Схід» у розмірі 1,5 млн гривень. Компанія повідомляла, що її звернення до уряду вирішити проблему КРРТ залишилися без відповіді.
Як повідомлялося раніше, 18 березня було відключено передавачі в Красногорівці Полтавської області, а 20 березня – у Білопіллі Сумської області. Передавачі в цих населених пунктах не працювали протягом щонайменше двох діб. Ситуацію тоді засудила телегрупа «1+1 медіа», гендиректор якої Олександр Ткаченко вказав на спроби доведення держпідприємства до банкрутства. Тоді як «Медіа Група Україна» винним у відключеннях назвала Концерн РРТ.
Проблеми із заборгованістю перед енергетиками у КРРТ виникли через відсутність договору із «Зеонбудом» на 2019-й, а також боргу мовників у розмірі 110 млн гривень, з яких близько 95 млн гривень становить борг суспільної компанії. Держпідприємство запропонувало єдиному провайдеру ефірного цифрового телебачення проміжне підвищення тарифів на коефіцієнт 1,6, у «Зеонбуді» вимагають знизити його до 1,4.
Фото: pixabay