Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 4 квітня визначила переможців радіоконкурсу на 4 вільні частоти в ФМ-діапазоні Києва, рішення із запуску якого було ухвалено регулятором 6 грудня 2018-го. Перемогу отримали: створене під конкурс Radio JAZZ менеджерів холдингу «ТАВР медіа» Миколи Баграєва та Віктора Пінчука, пропрезидентське інформаційне радіо «Прямий ФМ» екс-регіонала Володимира Макеєнка, а також дві радіостанції суспільного мовлення – «Промінь» і «Культура».
Три останні радіостанції були єдиними претендентами на свої частоти. Суспільні радіостанції стали переможцями завдяки одностайним рішенням. «Прямий ФМ» зібрав 5 голосів – проти радіостанції голосували представники парламентської частини Нацради Ольга Герасим’юк та Олег Черниш. Radio Jazz обійшло двох конкурентів – Jazz & Blues джазменів Олексія Когана і Володимира Камінського, а також «Стильний джаз» холдингу «Вести Україна», який пов’язують із екс-міністром доходів і зборів часів Віктора Януковича Олександром Клименком. За Radio Jazz проголосували шість членів Нацради (утрималася Ольга Герасим’юк), за Jazz & Blues – четверо (утрималася президентська частина – Сергій Костинський, Валентин Коваль та Уляна Фещук), «Стильний джаз» не отримав жодного голоса.
Radio JAZZ дісталася частота 104,6 МГц (2 кВт), на якій до 3 березня 2017 року здійснювало мовлення «Радіо Вести» (ліцензією володіло ТОВ «ТРК “Дивосвіт”») із холдингу «Вести Україна». Офіційно Radio JAZZ (ТОВ «Ч К») порівну належить генеральному директорові радіохолдингу «ТАВР Медіа» Ігорю Чернишову і гендиректору «Радіо Рокс» Сергію Кузіну; директором компанії виступає радіоведуча «Радіо Рокс» і генпродюсер «Мелодії ФМ» Наталія (Соня) Сотник. Представники Radio JAZZ і Jazz & Blues змагалися змістовними презентаціями, крім джазової музики обіцяли тематичні розмовні програми. Також представники запевнили, що готові виконувати 35% квоту на українську музику – проситимуть українських артистів записати композиції у джазовому стилі. Соня Сотник планує запустити мовлення протягом місяця.
Представниця радіостанції «Стильний джаз» (ТОВ «Телерадіокомпанія “Стильне радіо”») не змогла представити концепцію радіостанції, пославшись на відсутність музичного продюсера мовника, який не зміг прийти на конкурс із поважних причин. Також на конкурсі був присутній представник ТОВ «ТРК “Дивосвіт”», який повідомив, що компанія все ще оскаржує в судах питання анулювання ліцензії «Радіо Вести». Мовник має намір судиться з переможцем, однак представник вказав на можливість наявності двох мовників на одній частоті.
Голова Нацради Юрій Артеменко похвалив «Суспільне» за вдалий перезапуск радіостанцій холдингу – змістовніший, на його думку, ніж перезапуск суспільних телеканалів
Інформаційному радіо «Прямий ФМ» дісталася київська частота 88,4 МГц (потужність 1кВт). Представники мовника представили нову концепцію радіостанції, в якій заявлено, що радіостанція йде від раніше анонсованого репортерського радіо в інформаційно-розмовний формат. Ольга Герасим’юк та Олег Черниш серед аргументів вказали на порушення стандартів журналістики, етичних норм і подання інформації телеканалом «Прямий», сателітом якого є «Прямий ФМ».
Ольга Герасим’юк також засумнівалася в готовності запуску повноцінного радіомовлення, зазначивши, що мовлення регіональних цифрових телеканалів «Одеса 1» і «Харків 1» у відведений законодавством рік холдинг так і не запустив. Олег Черниш висловив думку, що оголошення конкурсу інформаційного радіо було зроблене під «Прямий ФМ» і сам цей факт має ознаки корупції з боку президентської четвірки. Останні відкинули всі звинувачення. У відповідь Герасим’юк директор з розвитку мережі мовлення «Прямого» Олександр Гальвас повідомив, що йому невідомі причини затримки із запуском регіональних мовників у Одесі та Харкові, вказавши на те, що телеканали записані на інших юросіб.
Радіо «Промінь» дісталася частота 97,2 МГц (1 кВт). Представники радіостанції нарікали на обмежену 23 містами ФМ-мережу, в якій із обласних центрів є тільки Луцьк (найближчим часом радіостанція запустить мовлення в Дніпрі і Кривому Розі). Радіостанції «Культура» дісталася частота 97,6 МГц (500 Вт). Сьогодні в ФМ-мережі мовника тільки три обласні центри – Луцьк, Івано-Франківськ та Харків. Радіостанцію представляла Ірина Славінська – генпродюсер культурного спрямування суспільного мовника. Була представлена досить інформативна презентація про запуск низки програм на культурологічну тематику.
Голова Нацради Юрій Артеменко похвалив «Суспільне» за вдалий перезапуск радіостанцій холдингу – більш змістовний, на його думку, ніж перезапуск суспільних телеканалів. Олег Черниш повідомив про бажання оголосити на наступному засіданні новий конкурс частот, на який можуть податися «Промінь» і «Культура», висловивши сподівання, що він відбудеться і «Громадське» не підіграватиме комерційним мовникам, як, наприклад, «Країна ФМ», і все ж подасться на конкурс.
Докладніше про конкурс читайте завтра на «Телекритиці».