Виходячи з отриманої інформації, журналістам масово не перешкоджали в професійній діяльності під час висвітлення голосування на дільницях. Також досить спокійно було під час підрахунку голосів та зведенні протоколів в окружних виборчих комісіях.
Водночас на гарячу лінію Національної спілки журналістів України надходили звернення про порушення під час виборів. Команда «Телекритики» ділиться частиною з них:
- у Києві напередодні дня голосування здійснювалося наймання сторонніх осіб для роботи спостерігачами з журналістськими бейджами на столичних виборчих дільницях;
- молоді чоловіки на площі перед Центральною виборчою комісією не дали можливості журналісту російського телеканалу «Дождь» зняти сюжет, звинувативши його в перекручуванні фактів. Молоді люди грубо виштовхали журналіста з площі;
- у Кривому Розі через повідомлення про мінування увечері 31 березня телеканал «Перший міський» змушений був перервати виборчий марафон, щоб вибухотехніки перевірили приміщення; марафон продовжив роботу під будівлею телеканалу;
- у Калуші Івано-Франківської області журналіст зміг почати роботу на виборчій дільниці тільки після втручання поліції;
- у Хмельницькій області спостерігачі зафіксували, що на виборчій дільниці постійно перебував голова сільської ради з посвідченням журналіста.
Загалом схожих звернень було небагато, а непорозуміння, викликані незнанням членами виборчих комісій прав журналістів, швидко вирішувалися. Також повідомляється, що політичні штаби продовжують практику заведення на виборчі дільниці сторонніх осіб під журналістським прикриттям, але ці псевдожурналісти не спровокувати помітних конфліктів на дільницях.
Національна спілка журналістів продовжує збирати інформацію про роботу представників ЗМІ у виборчу добу і відкриває «Гарячу лінію» для журналістів і медіа на другий тур виборів.
Фото: knightcenter